Wyciągnął ją z samochodu, przeciągnął po ziemi i kopał. Horror pod Lęborkiem

Wyciągnął ją z auta i ciągnął po ziemi. Potem zaczął kopać po plecach. Groził i wyzywał. 49-letni napastnik trafił w ręce policji. Zarzuty i konieczność opuszczenia domu nie zatrzymały jego agresji. Horror pod Lęborkiem (woj. pomorskie).

Dramatyczne sceny rozegrały się w czwartek, 28 września, pod Lęborkiem. Agresywny 49-latek z gminy Cewice rzucił się na swoją żonę. Bił, kopał i wygrażał jej śmiercią. Na pomoc wezwano służby.

Cewice k. Lęborka. Agresor znęcał się nad żoną

To nie był pierwszy raz. Pijany 49-latek siłą wyciągnął kobietę z samochodu, przeciągnął po ziemi i kopał po plecach. Groził jej i ją wyzywał. Agresor został zatrzymany przez policję.

– Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci sporządzili „niebieską kartę”, a agresora osadzili w policyjnej celi. Następnego dnia, na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, 49-latkowi zostały przedstawione zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną oraz uszkodzenia jej ciała – podała Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

Zgromadzony przez służby materiał wskazywał, że mężczyzna zazwyczaj pod wpływem alkoholu wszczynał bezpodstawne awantury, także w nocy. Wówczas poniżał, wyzywał i zastraszał żonę. Nie stronił od rękoczynów. – Powodem była nawet źle dobrana koszula do ubrania wyjściowego – wskazali mundurowi.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego, nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do kobiety oraz zakazu opuszczania kraju. Widmo grożącej kary nie zatrzymało 49-latka, który znów próbował wyładować swoją agresję na żonie.

– W nocy z piątku na sobotę (29/30 września) wbrew zakazowi pijany wtargnął do domu i wszczął kolejną awanturę, popychając i szarpiąc kobietę. Po raz kolejny został zatrzymany przez wezwanych na interwencję policjantów – poinformowała lęborska jednostka.

Za drugim razem na wolność już nie wyszedł. 49-latek stanął przed sądem, który zadecydował o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące. Zatrzymanemu grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Apel policji

– Jesteś świadkiem przemocy lub doświadczasz jej w swoim domu? Nie czekaj biernie, aż wszystko minie. Zacznij działać i zwróć się po pomoc do policji i ośrodków wsparcia – apeluje policja.

O pomoc można się zwrócić do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia”, dzwoniąc pod numer telefonu 22 668 70 00 lub 116 123 (czynny 24h/7 dni w tygodniu).

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *