Horror na Podkarpaciu. Emerytka wlokła psa za autem. Niewiarygodne, jak się tłumaczyła

Zwierzę piszczało wniebogłosy i szorowało ciałem asfalt, zostawiając za sobą ślady krwi. Zszokowani świadkowie próbowali zwrócić uwagę beztroskiej kobiecie, ale ta nie reagowała. Pędziła swoim autem przez Krościenko Wyżne na Podkarpaciu, ciągnąc za sobą bezbronnego psa.

Ofiarą tego horroru była 11-letnia suczka w typie husky. Została przywiązana do haka holowniczego auta i była wleczona przez kobietę z dużą prędkością przez dwa kilometry! Piesek ledwo przeżył. Po wypadku został natychmiast odebrany gospodarzom. Był mocno poturbowany. Miał rozdarte do krwi łapy.

Zarzuty i tłumaczenia

69-latka Stanisława K. usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i trafiła na dwa miesiące do aresztu. Kobieta tłumaczyła się, że nie zauważyła, że wlecze za sobą sukę. Twierdziła, że psa uwiązał mąż. Miał iść z nim na spacer, ale zapomniał komórki. Wrócił się po telefon i w tym czasie ona odjechała.

Kobieta powiedziała śledczym, że słyszała klaksony samochodów, ale nie zdawała sobie sprawy, że to na nią trąbią inni kierowcy.

Podejrzana już wcześniej była skazana na rok więzienia za znęcanie się nad psami i kotami. Otrzymała karę – rok więzienia, ale w zawieszeniu. Prokuratura wniosła do sądu o odwieszenie tamtego wyroku, bo nie minął okres próby.

Sąd wydał wyrok

Po wielu miesiącach od wniesienia aktu oskarżenia 3 października w Sądzie Rejonowym w Krośnie zapadł wyrok.

Stanisława K. została uznana za winną i skazana na 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Dostała też 15-letni zakaz posiadania zwierząt. Ma też do zapłacenia nawiązkę w wysokości 5 tysięcy złotych.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *