Podejrzany o pedofilię mężczyzna został oblany wrzątkiem przez współwięźnia

45-letni Australijczyk podejrzewany o gwałty i wykorzystywanie dzieci trafił do szpitala, po tym jak współwięzień oblał go wrzątkiem — donosi Daily Mail. Skala zarzutów stawianych mężczyźnie jest wstrząsająca. Jak podają zagraniczne media, jeśli zostanie skazany za wszystkie zarzucane mu czyny, stanie się najgorszym pedofilem w historii tego kraju.

Ashley Paul Griffith (45 l.) z Gold Coast w Australii jest podejrzewany o 1623 przestępstwa na tle seksualnym wobec dzieci. Miało do nich dochodzić w latach 2007–2022 w ośrodkach opieki nad dziećmi w Brisbane, Sydney i poza granicami Australii, gdzie 45-latek pracował jako opiekun. Skala zarzucanych mu czynów jest wstrząsająca.

“Jeśli sąd uzna go za winnego, stanie się najgorszym pedofilem w historii Australii”

Ashley Griffith, jak podaje Daily Mail, usłyszał 136 zarzutów gwałtów oraz 110 zarzutów dotyczących stosunków seksualnych z dzieckiem poniżej 10. roku życia. Śledczy zarzucają mu, że co najmniej 23 jego ofiary były wówczas w wieku od 1. do 5. lat.

Jak wynika z dokumentów sądowych cytowanych przez ten portal, 45-latkowi zarzuca się, że jedną ze swoich ofiar zgwałcił 28 razy i kolejne 54 razy wykorzystał ją seksualnie. ​Inna młoda dziewczyna miała zostać przez niego zgwałcona 27 razy i 34 razy wykorzystana seksualnie. Trzecia dziewczynka miała zostać zgwałcona 8 razy i wykorzystana 24 razy w ciągu trzech lat.

Jak przekazuje Daily Mail, jeśli 45-latek zostanie skazany za wszystkie zarzucane mu czyny, zostanie uznany za najgorszego pedofila w historii Australii. Po niedawnej zmianie przepisów prawa stanu Queensland tożsamość mężczyzny została ujawniona i w więzieniu, gdzie się znajdował, doszło do drastycznego incydentu.

Służba więzienna przewiozła domniemanego pedofila do innego zakładu karnego, by nie dopuścić do linczu

Jak informuje The Guardian, dotychczas w australijskim stanie Queensland przepisy pozwalały na podanie nazwisk domniemanych przestępców seksualnych dopiero po postawieniu ich przed sądem. Te przepisy zostały jednak zmienione.

Nowe przepisy, które pozwalają na ujawnienie nazwisk tych osób po postawieniu im zarzutów popełnienia przestępstwa, weszły w życie we wtorek, 3 października.

Po tej zmianie przepisów współosadzeni Griffitha z zakładu karnego Arthur Gorrie w Brisbane, gdzie przebywał od roku, dowiedzieli się, o co jest podejrzewany. Służba więzienna — dla jego bezpieczeństwa — zdecydowała się więc przenieść mężczyznę do innej jednostki. Jak się okazuje, to jednak nie wystarczyło…

Domniemany pedofil trafił do szpitala, po tym jak został oblany wrzątkiem przez współwięźnia

Niedługo po tym, jak Ashley Griffith trafił do więzienia w Wolston, został zaatakowany przez innego osadzonego. Mężczyzna — podaje Daily Mail — miał wylać mu na głowę wrzącą wodę, która prawdopodobnie mogła zostać zmieszana z dżemem, by substancja, przywierając do skóry, powodowała dotkliwsze poparzenia.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *