Iga Świątek całkowicie rozbiła rywalkę! Polka zagra w finale w Pekinie!

Iga Świątek w finale WTA 1000 w Pekinie. Polka w półfinałowym meczu z Coco Gauff była jak walec. Wiceliderka światowego rankingu była pewna siebie, konsekwentna i punktowała każdy błąd przeciwniczki. Całkowita dominacja naszej zawodniczki na korcie. Wygrała 6:1, 6:3 i czeka na swoją finałową rywalkę

Iga Świątek nie bez problemów awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Pekinie. W piątek Polka stworzyła fantastyczne widowisko z Caroline Garcią, którą ostatecznie ograła 6:7 (8:10), 7:6 (7:5), 6:1. Mecz od razu po zakończeniu został okrzyknięty jako jeden z najlepszych w karierze naszej zawodniczki. O poziomie świadczy już fakt, że w pierwszej partii — trwającej prawie godzinę — żadna z tenisistek nie miała nawet szansy na przełamanie podania rywalki. Równie wyrównany był drugi set. Dopiero w trzeciej partii nasza rodaczka przełamała defensywę Francuzki.

Iga Świątek – Coco Gauff. Będzie rewanż za ostatnie starcie? Relacja na żywo

— Chciałam być po prostu cierpliwa. Wiem, że Caroline jest zawodniczką, która lubi ryzykować i ma dużą moc uderzenia. Byłam jednak cały czas bardzo pewna siebie i wiedziałam, że mogę wygrać — powiedziała nasza tenisistka w krótkiej rozmowie na korcie po zwycięskim spotkaniu.

O finał w Pekinie Polka walczy z Coco Gauff, która kilka tygodni temu triumfowała w US Open. Dla obu zawodniczek to dziewiąte starcie. Siedem razy górą z tych pojedynków wychodziła Świątek. Sobotni mecz jest okazją do rewanżu za ich ostatnie spotkanie. W sierpniu Amerykanka pokonała Świątek 7:6 (7:2), 3:6, 6:4 w półfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati. 19-latka jest obecnie w niezwykłej formie. Na swoim koncie ma serię 16 kolejnych zwycięstw z rzędu. Polka weźmie rewanż na młodszej zawodniczce?

Iga Świątek – Coco Gauff

Pierwszy set:

0:1. Spokojny początek meczu. Świątek zaczęła od dobrych i precyzyjnych forhendów, co nie było regułą w ostatnich meczach. Gauff odpowiedziała znakomitym bekhendem i skrótem. Polka szybko wywalczyła dwa break-pointy, ale Amerykanka zdołała je obronić. Na koniec posłała asa serwisowego i utrzymała swoje podanie.

1:1. Świątek początkowo zepchnięta do defensywy przy swoim serwisie, ale później przejęła inicjatywę. Problemy Amerykance sprawiała już pierwszym serwisem i szybko doprowadziła do wyrównania.

2:1. Piekielnie mocny serwis Amerykanki, ale nie wystrzega się przy nim błędów. Polka gra cierpliwie i co najważniejsze precyzyjnie przy returnach, a do tego zmusza rywalkę do błędów. Znowu Świątek szybko wywalczyła break-pointy. Tym razem była skuteczniejsza i przełamała rywalkę.

3:1. Bardzo dobry serwis wiceliderki światowego rankingu. Zmusiła nim rywalkę do gry forhendem, w którym ta czuje się mniej pewnie. Znowu szybko wygrany gem przy własnym podaniu Świątek.

4:1. Znakomita wymiana forhendowa, zakończona zmianą kierunku i punktem Świątek. Chwilę później znakomita akcja Gauff, a następnie dołożyła do tego asa serwisowego. Polka po błędach rywalki wywalczyła kolejnego break-pointa, a później po raz kolejny przełamała rywalkę.

5:1. Znowu Amerykanka ma problemy przy podaniu Świątek. Returnuje albo w siatkę, albo w aut. Gauff brakowało dokładności, a Polka zrobiła kolejny krok w kierunku finału.

5:2. Świątek emanowała spokojem, a Gauff z kolejnymi niewymuszonymi błędami przeplatanymi znakomitym serwisem, dobrymi akcjami przy siatce i podwójnymi błędami serwisowymi. Po zaledwie 32 minutach Świątek miała pierwszą piłkę setową. Tę Gauff obroniła asem serwisowym, a później zdołała obronić swoje podanie.

6:2. Świątek pewnie rozpoczęła gema, w którym serwowała na zwycięstwo w secie. Grała praktycznie bezbłędnie, a te jak już pojawiały się przy zagraniach bekhendowych. Kiedy zagrywała forhendem, była niezwykle precyzyjna. Polka wykorzystała już pierwszą piłkę setową i zbliżyła się do finału.

Drugi set:

1:0. Gauff znowu miała problemy przy własnym podaniu. Jeżeli już zdobywała punkt, to po błędach Świątek. Polka spokojnie i konsekwentnie, jak w pierwszej partii, a do tego dołożyła pierwiastek magii przy siatce. Zdobyła trzy punkty z rzędu i wywalczyła break-pointa. Amerykanka pierwszego jeszcze zdołała obronić, ale przy drugim posłała piłkę w aut.

2:0. Świątek zaczęła od podwójnego błędu serwisowego, ale później dominowała na korcie. Znowu jej serwis sprawiał problemy rywalce, a forhend Polki tego dnia jest po prostu dla Amerykanki zabójczy.

2:1. Tym razem aktywniejsza Gauff przy swoim podaniu, czym zaczęła zmuszać Świątek do błędów. Przy stanie 40:0 dla Amerykanki panie zaprezentowały kapitalną wymianę przy siatce zakończoną efektownym punktem wiceliderki światowego rankingu. Gema Gauff zakończyła kolejnym asem.

Trwa przerwa. Gauff poprosiła o konsultację z fizjoterapeutką. Najwidoczniej ma problemy z brakiem.

Wracamy do rywalizacji.

3:1. Kapitalny początek gema w wykonaniu Świątek, która posłała pierwszego asa serwisowego w tym meczu. Gauff próbowała niekiedy ryzykownych zagrań, ale te się nie udawały.

3:2. Znakomita wymiana w wykonaniu obu zawodniczek, zakończona przez Amerykankę akcją przy siatce. Gauff powtórzyła ten manewr, ale później Świątek odpowiedziała precyzyjnym forhendem. Triumfatorka tegorocznego US Open jeszcze walczy i wygrała kolejnego gema przy swoim podaniu.

4:2. Świątek znowu niezwykle pewnie przy swoim serwisie. Amerykanka nie miała nic do powiedzenia w tym gemie, którego Polka wygrała bez straty punktu.

4:3. Co za wymiana przy siatce. Polka musiała pokazać swoją zwinność, ale niestety lobowała minimalnie niecelnie. Amerykanka zaczęła grać bardzo odważnie, co przynosiło efekty. Tym razem to ona wygrała gema bez straty punktu.

5:3. Niezwykle pewna gra naszej zawodniczki przy swoim podaniu. Gauff miała swoje momenty, ale brakowało jej w nich dokładności. Polka jest już zaledwie gema od niedzielnego finału.

6:3. Świątek jest bezbłędna i konsekwentna. Wykorzystuje każde niedociągnięcie rywalki, a Gauff aż w pewnym momencie rzuciła rakietą. Polka wykorzystała już pierwszą piłkę meczową i zameldowała się w finale.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *