Pokłócił się z partnerką. Swoją złość wyładował na psie. Zaatakował go nożem

Wyjątkowym bestialstwem popisał się pewien 30-letni mieszkaniec Wałbrzycha (woj. dolnośląskie). Podczas kłótni ze swoją partnerką, postanowił wyładować złość na należącym do kobiety psie. Bezbronne zwierzę zostało zaatakowane nożem.

Straszne chwile rozegrały się w ubiegłą sobotę (7 października) w dzielnicy Piaskowa Góra. Wałbrzyscy policjanci zostali wezwani do awantury, która miała miejsce w jednym z mieszkań.

Wałbrzych. 30-latek zaatakował psa nożem

Funkcjonariusze po pojawieniu się na miejscu, zauważyli na klatce schodowej krew oraz nóż ze śladami zwierzęcej sierści.

— Ustalono, iż 30-letni wałbrzyszanin podczas awantury ze swoją partnerką w złości ugodził nożem jej psa. Kobieta w obawie, aby nie doszło do większej tragedii, zabrała zwierzę i uciekła, zostawiając czworonoga pod opieką znajomego — relacjonuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

30-letni agresor podczas policyjnej interwencji był kompletnie pijany. Miał blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie. W trakcie przesłuchania nie zaprzeczył, że dźgnął czworonoga nożem.

— Twierdził, że zwierzak zabrudził mu mieszkanie i tego właśnie dotyczyła cała awantura z partnerką — informuje funkcjonariuszka.

Wałbrzyszanin usłyszał zarzut znęcania się nad psem, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

— Prokurator zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zabezpieczył mienie na poczet przyszłych kar w kwocie czterech tysięcy złotych — przekazała asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

Rannym psem wkrótce po ataku zajął się weterynarz. Szczęśliwie nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *