Czy to dzieło szaleńca? Ktoś podciął 12 drzew przy drodze na Kaszubach. Niedawno doszło tam do strasznej tragedii

Kto mógł zrobić coś takiego? W poniedziałkową noc, 9 października, służby interweniowały w Grabówku (woj. pomorskie), gdzie nieznany sprawca naciął kilkanaście drzew. Gdyby nie działania strażaków, mogło dojść do tragedii. W ubiegłym tygodniu w tym samym miejscu doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęli dwaj nastolatkowie. Czy te zdarzenia są ze sobą powiązane?

Do nacięcia 12 drzew rosnących wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 224 w okolicy miejscowości Grabówko (woj. pomorskie) doszło z niedzieli na poniedziałek (8/9 października).

Pomorze. Ktoś podciął 12 drzew przy drodze na Kaszubach

Jak wyjaśnił oficer kościerskiej policji asp. szt. Piotr Kwidziński, do zdarzenia doszło ok. godz. 1 w nocy.

— Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że nieznany sprawca naciął je prawdopodobnie piłą motorową — dodał.

Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. Przesłuchali już świadków, wykonali oględziny miejsca i zdjęcia oraz zabezpieczyli ślady.

Oficer prasowy kościerskiej straży pożarnej mł. kpt. Mateusz Szmaglik dodał, że akcja usuwania drzew trwała prawie trzy godziny i brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

— Drzewa zostały usunięte, bo stwarzały zagrożenie — tłumaczył.

Policjanci zwracają się z prośbą do osób, które w nocy z niedzieli na poniedziałek podróżowały drogą wojewódzką nr 224 pomiędzy Nową Karczmą, a Egiertowem i posiadają nagrania wideo z przebytego odcinka drogi.

— Prosimy przekazać je policjantom z Kościerzyny. To być może ułatwi ustalenie i znalezienie sprawcy tego czynu — przekazał asp. szt. Piotr Kwidziński.

Tragiczny wypadek w Grabówku

W ubiegłym tygodniu w tym miejscu doszło do tragicznego wypadku. W miejscowości Grabówko seat leon roztrzaskał się o drzewo. W wypadku zginął 16-letni pasażer, a dwa lata starszy kierowca w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie niestety zmarł.

Czy oba zdarzenia mogą mieć ze sobą związek?

To kolejny przypadek podciętych drzew na Kaszubach. W 2021 r. nieznany sprawca naciął drzewa znajdujące się na skraju jezdni na trasie Grabowo Kościerskie — Puc. Zrobił to również w powiecie kartuskim, gdzie uszkodzonych zostało 30 drzew.

Wójt Sierakowic wyznaczył wówczas nagrodę w wysokości 15 tys. zł, jednak sprawcy nie udało się zatrzymać.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *