Potworna masakra. Znaleziono zwłoki 40 dzieci. Niemowlętom ścięto głowy

Jak poinformował we wtorek 10 października portal Times of Israel, żołnierze izraelscy, zbierający w kibucu Kfar Aza zwłoki ofiar palestyńskiego ataku, znaleźli dotychczas ciała około 40 dzieci, w tym bardzo małych. Według tych informacji niektóre z nich miały odcięte głowy. Tego samego dnia zorganizowano w tym kibucu wizytę dla korespondentów zagranicznych mediów, którzy mogli sami ocenić skutki ataku.

Kibuc Kfar Aza (jego nazwa w niektórych źródłach funkcjonuje jako Kefar Aza) leży w północno-zachodniej części pustyni Negew, kilkaset metrów od granicy Izraela ze Strefą Gazy. Mieszkało w nim ponad 700 osób. Istniejący od 1951 r. kibuc stał się jednym z celów sobotniego ataku Hamasu.

Masakra w kibucu Kfar Aza. Znaleziono zwłoki 40 dzieci

Terroryści wdarli się do osady w sobotę nad ranem. Od razu przystąpili do mordowania całych rodzin. Mieli to robić za pomocą granatów, broni palnej i noży.

Dopiero w niedzielę izraelska armia wyparła bojowników Hamasu z Kfar Aza. Dokładna liczba zamordowanych mieszkańców kibucu jest wciąż nieznana, ponieważ ciała są nadal odnajdywane.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *