Niepokojące wieści o stanie zdrowia Kazika Staszewskiego. Lider Kultu trafił do szpitala

Kazik Staszewski to prawdziwa legenda polskiego rocka. Od ponad 40 lat stoi na czele zespołu Kult, który wciąż dużo koncertuje. Niestety najbliższe występy zostały odwołane. W czwartek na Facebooku grupa przekazała niepokojącą informację. Okazało się, że lider Kultu znalazł się w szpitalu.

Trudno przecenić rolę Staszewskiego w polskiej muzyce. Założyciel legendarnego zespołu Kult jest obecny na polskiej scenie od ponad 40 lat. 12 marca 2003 r. świętował 60. urodziny. W ostatnich latach Kazik musiał trochę zwolnić tempo swojego życia i zatroszczyć się o swoje zdrowie. Przeczytaj więcej: Kazik Staszewski jest poważnie chory. “Myślałem, że mam raka mózgu”. Co naprawdę mu dolega?

Kazik Staszewski w szpitalu. Oświadczenie zespołu Kult

Zawsze szedł swoją drogą, ale mimo to osiągnął dużą popularność, a niektóre jego piosenki stały się, nomen omen, kultowe. Od czterech dekad Kazik Staszewski fascynuje kolejne pokolenia fanów. Ci najstarsi są w jego wieku i wciąż odczuwają dreszcz emocji na wspomnienie przejmujących koncertów Kultu w Jarocinie i wielu innych miejscach. Na dodatek Staszewski znany jest też z innych projektów jak Kazik Na Żywo, El Doopa, czy Buldog.

Z uwagi na dzisiejszą hospitalizację Kazika najbliższe koncerty w HAMBURGU i BERLINIE są ANULOWANE i zostaną przeniesione na inny terminy. Jak tylko będziemy znać nowe daty, to zaraz poinformujemy. Bilety oczywiście zachowują ważność. Stan Kazika jest stabilny, ale niestety uniemożliwia wykonanie koncertów w najbliższych dniach

— przekazano w komunikacie na facebookowym profilu Kultu. “Bardzo nam przykro z tego powodu, życzymy Kazikowi jak najszybszego powrotu do pełni sił i zdrowia, a Was drodzy prosimy o cierpliwość i zrozumienie” — czytamy dalej.

Nie ma zagrożenia życia

Według informacji Onetu, który zwrócił się do menadżera zespołu, hospitalizacja Staszewskiego nie wiąże się na szczęście z zagrożeniem życia. Piotr Wieteska odmówił jednak podania szczegółów. — To sprawy prywatne, nic więcej nie powiem — podkreślił Piotr Wieteska, który zresztą wraz z Kazikiem był współzałożycielem Kultu. Do 1986 r. pełnił funkcję basisty, dziewięć lat później został menadżerem grupy.

Przypomnijmy, że na początku października muzycy Kultu pożegnali swojego wieloletniego kolegę — klawiszowca Janusza Grudzińskiego.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *