Przeżył horror, oglądając ten film w sieci. “Boże, oni mają mojego brata”

Najpierw zobaczył to wideo w sieci. Na filmie młody mężczyzna leży związany w piwnicy. Jego twarz jest zakrwawiona. Jest półnagi. A potem Uriel poczuł, jak ogarnia go przerażenie. Powiedział tylko: boże, oni mają mojego brata.

  • Izraelczyk przeżył szok, gdy dowiedział się z internetu, że jego brat został zakładnikiem Hamasu.
  • Dowiedział się tego po obejrzeniu propagandowego wideo w Internecie.

Uriel Bohbot (31 l.) dosłownie wpadł w przerażenie, gdy znajomy wysłał mu nagranie przedstawiające 34-letniego Elkanę. Jego brat został porwany przez terrorystów z Hamasu po ataku na festiwal muzyki transowej Supernova w Izraelu. Uriel powiedział: rozpoznałem go natychmiast dzięki jego blond włosom i powiedziałem “o mój Boże, oni mają mojego brata”.

Zobaczył brata i popędził na lotnisko

Po obejrzeniu filmu w San Francisco, Uriel udał się pierwszym lotem do Jerozolimy, aby być ze swoją rodziną. – Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że Hamas atakuje, zadzwoniliśmy do Elkany, a on powiedział naszej mamie: nic mi nie jest i po prostu pomagam ludziom się stąd wydostać – mówi Uriel.

– Znam mojego brata i nigdy nikogo by nie zostawił. I myślę, że dlatego go złapali. Teraz przynajmniej mamy to wideo, które jest oznaką, że on żyje – mówi brat jeńca cytowany przez “Daily Mail”.

Według “The Sun” Elkana prowadzi lodziarnię w Tel Awiwie. Ma żonę i trzyletnią córkę. Obecnie los mężczyzny jest nieznany. Nie wiadomo, czy nie został zabity.

Pierwsi jeńcy odzyskali wolność

Ponad 260 osób zginęło na festiwalu w południowym Izraelu po tym, jak bojownicy na paralotniach i uzbrojeni mężczyźni na furgonetkach wtargnęli na teren imprezy o świcie w sobotę 7 października. Według doniesień, około 150 osób zostało wziętych jako zakładnicy.

Hamas wykorzystuje jeńców jako zakładników. Grupa zapowiedziała, że będzie wykonywać egzekucje na jeńcach za każdy niezapowiedziany nalot na domy cywilne w Strefie Gazy.

Ale oświadczyła też, że jest otwarta na dyskusje na temat ewentualnego rozejmu, ponieważ “osiągnęła już swoje cele”.

W środę Brygady Qassam (IQB) — militarne skrzydło Hamasu — opublikowały pierwsze nagranie wideo pokazujące uwolnienie zakładniczki i dwójki dzieci – podaje “Daily Mail”

“Izraelska osadniczka i jej dwójka dzieci zostali zwolnieni po tym, jak zostali zatrzymani podczas starć” – napisał IQB w oświadczeniu cytowanym przez agencję prasową AFP.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *