Orgia na plebanii. Zbadali nagiego mężczyznę znalezionego w łóżku księdza

Prokuratorzy mają już opinię na temat stanu zdrowia uczestnika orgii seksualnej zorganizowanej przez ks. Tomasza Z. ( 45 l.) w parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Dokument jest jednym z kluczowych dowodów, na podstawie których ksiądz Tomasz Z. może usłyszeć zarzut nieudzielenia pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia.

Duchowny pod koniec sierpnia zorganizował w mieszkaniu służbowym, seksualne party zapraszając m.in znajomego geja i jego przyjaciela. Uczestnicy zabawy pili alkohol, przyjmowali leki na potencję oraz inne środki psychotropowe. W pewnym momencie zabawa wymknęła się spod kontroli. Zaproszony na party znajomy zasłabł. Przyjaciel chciał go ratować, wpadł w panikę. W końcu został wyrzucony z mieszkania przez ks. Tomasza Z.

W mieszkaniu księdza na łóżku leżał nagi mężczyzna

Mężczyzna nie odpuścił i zadzwonił na numer alarmowy, prosząc o pomoc dla przyjaciela. Służby, które przyjechały na miejsce, nie zostały wpuszczone przez duchownego do mieszkania. Wezwano policję. Po otwarciu drzwi w mieszkaniu księdza Tomasza Z. interweniujący ujrzeli niecodzienny widok. Na łóżku leżał nagi mężczyzna, z którym nie było kontaktu. Trafił on do szpitala, skąd po udzieleniu pomocy wypisał się na własne żądanie.

12 września Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej wszczęła z urzędu śledztwo w sprawie nieudzielenia pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia. Opinia o stanie zdrowia poszkodowanej osoby jest kluczowa dla sprawy, ważne są też zeznania świadków. Śledczy pytali biegłego, czy poszkodowany w chwili przyjęcia do szpitala był w stanie zagrożenia życia i na ile nieudzielenie mu pomocy mogło wpłynąć na jego stan zdrowia.

Prokuratorzy mają ważną opinię

– Prowadzący sprawę prokurator otrzymał już opinię, ale dla dobra śledztwa nie udzielamy informacji co do jej treści – stwierdza prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Prokuratorzy przesłuchali już uczestników orgii z wyjątkiem księdza Tomasza Z.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *