“Martwe dzieci leżały na jej ramionach”. Dziadkowie o śmierci Gabrysia i Natalki, zabitych przez mamę

Półtora miesiąca po znalezieniu ciał 3-letniego Gabrysia i 4-letniej Natalii z Opola, bliscy dzieci wrócili do tych wstrząsających chwil. Dziadkowie opowiedzieli o tym, jak znaleźli martwe wnuki, zabite przez własną matkę Krystynę Sz. (34 l.). Słuchając ich słów, trudno powstrzymać łzy.

Dramat rozegrał się pod koniec sierpnia na opolskim osiedlu. Dziadkowie znaleźli w jednym z mieszkań martwe dzieci ich ranną matkę. Śledczy nie mieli wątpliwości, że to Krystyna Sz. zabiła maluchy, a potem targnęła się na własne życie. Kobieta usłyszała zarzut podwójnego zabójstwa. Przyznała się do popełnienia zbrodni. Jednak, jak przekazują śledczy, stwierdziła, że nie pamięta, jak do niej doszło.

Dziadkowie znaleźli ciała Gabrysia i Natalii z Opola

Teraz dziadkowie Gabrysia i Natalii oraz ojciec dzieci Tomasz opowiedzieli o tym tragicznym dniu w programie “TVN Uwaga”. — To był straszny widok, martwe dzieci leżały na jej ramionach — mówią dziadkowie, którzy odnaleźli zwłoki wnuków. — Matka? Matka, która zabija dzieci? To jest czort, diabeł, wampir, jaka to matka?! – dodaje, nie kryjąc emocji, dziadek Gabrysia i Natalii. Opowieść dziadków jest wstrząsająca. — Morduje i kładzie na ramionach. Gabryś był na jej prawej stronie, a Natunia na lewej. Przytuliła je, nakryła kołdrą. To jest straszne – mówi babcia dzieci.

Natusia miała zmierzwione włosy, zakrwawione, poderżnięte gardło aż do tętnicy, Gabryś też. A ta franca leżała w środku. Wtedy nie wiedziałem, że ona żyje, myślałem, że zdechła

– mówi, nie przebierając w słowach, dziadek dzieci.

Babcia przypomina, że dwie godziny przed śmiercią dzieci Krystyna Sz. powiedziała do partnera: “Zabiorę ci to, co najbardziej kochasz”.

Matka broni Krystyny Sz.

W programie głos zabrała również matka Krystyny Sz. — Jak oni przyjechali, to Krysia była nieprzytomna, nie dawała oznak życia. Reanimowali ją i ją uratowali – mówi matka 34-latki. Partner kobiety i ojciec dzieci też nie kryje rozpaczy. – Nie mam pojęcia, czemu to zrobiła. Zabrała mi dzieci, zabrała sens i cel. Zabrała też nadzieję na wszystko. Dla kogo mam coś teraz robić? Po co? Jak żyć? Nie ma nawet domu, do którego mógłbym wrócić, nie ma zupełnie nic – powiedział.

Śmierć Natalii i Gabrysia. Niebieska Karta w rodzinie

Mężczyzna miał założoną Niebieską Kartę. Uważa jednak, że niesłusznie. — Podpuściła mnie. Powiedziała: Uderz mnie, będę miała ślad i dowód. I miała dowód, uderzyłem ją, zrobiła obdukcję i przez to była Niebieska Karta. Wcześniej była kłótnia… o porządki i nie wytrzymałem – tłumaczy w “TVN Uwaga” pan Tomasz.

I dodaje: Nie jestem idealnym człowiekiem, nie próbuję się wybielać. Mam swoje za uszami, jestem nerwowy i porywczy. Ale to nie jest powód… Ludzie się kłócą, każdy się gdzieś tam kłóci – twierdzi ojciec zamordowanych dzieci.

Krystyna Sz. dość szybko wycofała skargę przeciwko partnerowi. Jej matka broni jej. Mówi, że para kłóciła się o wszystko. — Ostatnio on już w ogóle nie mówił, tylko wrzeszczał. Myślę, że doprowadził ją do takiego stanu. Jeżeli kobieta jest gnębiona dzień w dzień, partner na nią wrzeszczy, to ile można to wytrzymać? – mówi w “TVN Uwaga” matka Krystyny Sz.

Ojciec Gabrysia i Natalii o Krystynie Sz.

Swoją teorię na temat tragedii ma pan Tomasz. — Mam wrażenie, że ona była zazdrosna o własne dzieci. Że więcej uwagi poświęcam dzieciom niż jej. Kupowałem im jakąś zabawkę czy słodycz i miała pretensje, że je rozpieszczam. Wysyłam jej SMS-y, choć wiem, że ich nie odczyta. W którymś z nich napisałem: “Jak chciałaś się na mnie zemścić, to trzeba było mi podciąć w nocy gardło i już. Zabić mnie, a nie dzieci”. Co dzieci były winne? – podsumowuje w rozmowie z “TVN Uwaga”.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *