Wybory 2023. Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego w sztabie PiS: Przed nami dni walki

Atmosfera w sztabie Prawa i Sprawiedliwości w wieczór wyborczy nie była entuzjastyczna. Jak relacjonują reporterzy “Faktu”, politycy partii po ogłoszeniu wyników sondażowych rządzącej bardzo szybko zniknęli z Nowogrodzkiej. Wcześniej jednak głos zabrał Jarosław Kaczyński. Z jego ust w czasie wystąpienia padły niepokojące słowa.

Wybory do parlamentu w październiku 2023 r. były dla Polaków szczególnie ważne, co pokazali przez rekordową frekwencję w lokalach. Według danych Ipsos, wyniosła ona aż 72,9 proc. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, jak rozłożą się głosy. Wyniki sondażowe pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej głosów, jednak nie oznacza to wcale, że to partia Jarosława Kaczyńskiego stworzy nowy rząd. Po ogłoszeniu wyników sondażowych prezes PiS zabrał głos, a tłum już wcześniej skandował jego imię.

— Wyniki badań dają nam czwarte zwycięstwo w dziejach naszej partii w wyborach parlamentarnych i trzecie po kolei; to jest wielki sukces naszej formacji i naszego projektu dla Polski — podkreślił Jarosław Kaczyński. — I tego jeszcze w tej chwili nie wiemy, ale musimy mieć nadzieję i musimy także wiedzieć, że niezależnie od tego, czy będziemy przy władzy, czy będziemy w opozycji, to ten projekt będziemy na różne sposoby realizować i nie pozwolimy na to, by Polskę zdradzono — zaznaczył prezes PiS.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *