Donald Tusk reaguje na wyniki wyborów 2023: To jest koniec tego złego czasu, koniec rządów PiS!

– Jestem dzisiaj najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. To jest koniec tego złego czasu, koniec rządów PiS – powiedział w niedzielę po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk.

Według opublikowanych danych Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobył 36,8 proc. poparcia, ale jeśli te wyniki będą podobne już po zliczeniu wszystkich głosów, to nie ma szansy na stworzenie rządu. Z kolei Koalicja Obywatelska zanotowała wynik na poziomie 31,6 proc. Nieco mniejsze poparcie otrzymała Trzecia Droga, notując 13 proc. głosów. Lewica zebrała 8,6 proc., a Konfederacja 6,2 proc. Jeśli po zliczeniu wszystkich głosów te wyniki potwierdzą się, to zapewne te trzy ugrupowania stworzą koalicję rządową.

Donald Tusk: – Wygrała demokracja. Odsunęliśmy ich od władzy

– Ja wiem, że nasze marzenia były jeszcze ambitniejsze, ale powiem wam, że jestem od wielu lat politykiem, jestem sportowcem i nigdy w życiu nie byłem tak szczęśliwy z tego niby drugiego miejsca – powiedział. – Wygrała Polska, wygrała demokracja. Odsunęliśmy ich od władzy – dodał.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *