W kraju było za drogo. Kupił w Bułgarii trzy domy za 46 tys. zł

Z wysokimi cenami na rynku nieruchomości mierzą się także mieszkańcy Wielkiej Brytanii. 35-letni Szkot miał dosyć drożyzny we własnym kraju, więc postawił wszystko na jedną kartę i zaczął szukać posiadłości za granicą, która będzie korzystniejsza finansowo. I znalazł — w Bułgarii kupił trzy domy, a każdy z nich kosztował nie więcej niż 15 tys. zł.

Rob Davies ze Szkocji to 35-letni kierowca dostawczy, którego zarobki nie są zbyt wysokie. Ale marzenie o własnym domu nigdy go nie opuściło, więc postanowił znaleźć sposób, by zakupić nieruchomość bez zobowiązania w postaci ogromnego kredytu.

Domy za “grosze” w Bułgarii

Jak Rob trafił na tak atrakcyjną ofertę? Mężczyzna mówił w brytyjskim Channel 4, że był to przypadek. Czasami, hobbystycznie, przeglądał strony z ofertami nieruchomości w poszukiwaniu ciekawych posiadłości.

Szczęście przyniosło Szkotowi przeglądanie serwisu eBay. To tam znalazł ogromny dom w Golamo Kruszewo, wsi w północno-wschodniej Bułgarii, który kosztował mniej niż 3 tys. funtów. Cała reszta potoczyła się wyjątkowo sprawnie: wysłał wiadomość, że jest zdecydowany, wpłacił 200 funtów depozytu, po czym odebrał klucze do pierwszej własnej nieruchomości.

W zasadzie były to cztery ściany z dachem, ale były nasze. Wspaniale było tam pojechać. Chcieliśmy nieruchomość, ale nie mogliśmy tego zrobić w Wielkiej Brytanii

— opowiada Rob.

35-latka czeka teraz sporo pracy

Co ciekawe, decyzji o zakupie domu — a właściwie trzech domów w tej samej wiosce — mężczyzna wcale nie przedyskutował z żoną. Cena była tak atrakcyjna, że 35-latek nawet się nie zastanawiał. Nie zniechęciło go nawet do, że domy wymagają gruntownego remontu. Zdaniem Roba to wielka inwestycja w przyszłość jego dzieci.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *