Po 25 latach pojawił się ojciec, który kiedyś opuścił mnie i chorą matkę.

Mam dwadzieścia osiem lat i jestem mamą trojga wspaniałych dzieci. Moje życie ułożyło się dokładnie tak, jak chciałam. Mam cudowną rodzinę, własny dom i przyzwoitą pracę, ale jeszcze dziesięć lat temu nie sądziłam, że moje życie tak się ułoży.

Faktem jest, że prawie całe dzieciństwo spędziłam w domu dziecka. Mama zmarła, gdy miałam trzy lata. W wieku piętnastu lat dowiedziałam się, że mam ojca. Kiedy dowiedział się, że mama jest nieuleczalnie chora i nie pozostało jej wiele czasu — po prostu uciekł. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, jak czuła się wtedy matka. Bała się o mnie, nie chciała, żebym mieszkała w domu dziecka, bo sama była sierotą. Miała nadzieję, że tata mnie wychowa, ale nie obchodziło go to — sam nie chciał wychowywać dziecka.

Więc zostałam zabrana do domu dziecka i mieszkałam tam do osiemnastego roku życia. Potem poszłam na studia i tam poznałam mojego przyszłego męża. Był znacznie starszy ode mnie, ale wtedy bardzo się w nim zakochałam i nie dbałam o różnicę wieku. Mój psycholog mówi, że to wszystko z powodu braku ojca.

Nie miałam nawet nadziei, że jeszcze zobaczę mojego biologicznego tatę. Czułam się komfortowo, nie wiedząc, czy w ogóle żyje. Niestety musiałam na niego spojrzeć.

Pewnego dni jedliśmy obiad całą rodziną, kiedy ktoś zapukał do drzwi. Mój mąż poszedł otworzyć, ponieważ właśnie nakładałam makaron. „Kogo to w ogóle nosi o tak późnej godzinie?” – nie mogłam zrozumieć.

– Kochanie, to do ciebie – powiedział zaniepokojony mąż.

– Kto to jest?

– Jakiś mężczyzna chce cię zobaczyć…

Na progu zobaczyłam mężczyznę, który wyglądał jak jakiś bezdomny. Dziurawe ubrania, brudna twarz, śmierdziało od niego alkoholem i papierosami. Nie wiedziałam, kto to jest, ale jego oczy wydawały mi się znajome…

– Córko, to ja, twój tata – mruknął bezdomny.

W sercu jakby coś się ścisnęło. Przez długi czas milczałam. Co go tu sprowadziło? I dlaczego pojawił się po dwudziestu pięciu latach?

– Córko, pomóż mi, jestem bardzo chory, nie mam pieniędzy na leczenie, a ty widzę, że dobrze się ułożyłaś.

– Jak masz sumienie mówić takie rzeczy? Gdzie byłeś przez te dwadzieścia pięć lat? Opuściłeś moją chorą matkę, kiedy potrzebowała pomocy. Po prostu zniknąłeś. Jeśli myślisz, że teraz się zmiłuję i dam ci pieniądze na leczenie, to bardzo się mylisz! Nigdy nie miałam ojca, jesteś dla mnie nikim! – mój głos zaczął przechodzić w krzyk, a łzy napływały mi do oczu.

– Wyjdź stąd, bo zadzwonię na policję! – powiedział mój mąż i zamknął drzwi wejściowe. Nie mógł patrzeć na mnie w takim stanie, żal mu było żony…

Już go nie widziałam. Teraz nie żałuję, że wypędziłam go z mojego życia.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *