Multi oszustka z Lublina naciągnęła 300 osób na 30 milionów złotych. A to nie wszystkie jej grzeszki

Iwona G. (39 l.) był prawdziwą “królową życia”. Żona policjanta spod Lublina kreowała się na prężną bizneswoman, doradczynię finansową. Lubiła pokazywać wszystkim, że sama pławi się w luksusie. Dzięki temu było jej łatwiej namawiać ludzi na powierzanie pieniędzy, które miała błyskawicznie pomnożyć. Uwierzyło jej około 300 osób, które straciły w sumie ponad 30 milionów złotych.

Iwona G. (wówczas używała nazwiska K.) prowadziła doradczą działalność finansową w niewielkiej miejscowości pod Lublinem. Nie miała do tego odpowiednich kwalifikacji, ale była bardzo obrotna i przekonująca. Dzięki temu udało jej się nakłonić mnóstwo zamożnych ludzi na inwestycje, które miały przynieść kolosalne zyski. Przynosiły, ale tylko oszustce.

Wille, samochody, służące

Kobieta uwielbiała luksus. Miała ogromną willę, drogie samochody, okazałą daczę nad wodą, wynajmowała luksusowy apartament w Lublinie. Jakby tego było mało, miała klub muzyczny, studio nagrań w domu, próbowała swoich sił jako wokalistka disco polo. Ponieważ w nawale zajęć nie mogła zajmować się domem i dziećmi, zatrudniała guwernantki, kucharki i sprzątaczki.

Mężowi, szeregowemu policjantowi z komisariatu pod Lublinem, kupiła wypasione audi, jeepa czy quady. A on, zapewne kryjąc żonę, pytany przez kolegów z pracy, skąd bierze na to fundusze na takie fury, opowiadał, że wygrał w lotto.

Klienci Iwony G. oszołomieni jej majątkiem, czarem i darem przekonywania chętnie powierzali jej oszczędności. Pieniądze przekazywali księżą, biznesmeni, znajomi a nawet dalsza rodzina kobiety. Byli tacy, co dali milion jednorazowo. Wszystkim obiecywała wielkie zyski i wszystkich oszukała.

Prokuratorzy, którzy właśnie skierowali do sądu akt oskarżenia, obliczyli, że wyłudziła prawdziwą fortunę.

— Kobieta usłyszała 450 zarzutów. W tej sprawie mamy poszkodowanych 300 osób prywatnych i kilka towarzystw ubezpieczeniowych. Straty wynoszą około 30 milionów złotych – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Jeden wyrok już zapadł, teraz czas na drugi

Oprócz Iwony G., na ławie oskarżonych zasiądzie kilka innych osób. Będzie wśród nich były mąż kobiety, który po ujawnieniu afery stracił pracę w policji. Stracił też żonę.

Kobieta po rozwodzie błyskawicznie związała się z innym mężczyzną. Kiedy kilka lat temu wypuszczono ją na wolność, rozkręciła z nim kolejny przestępczy biznes. Została burdelmamą, zatrudniającą aż 32 prostytutki. Część z nich (w tym niepełnosprawne) była zmuszana do nierządu. O wszystkim dowiedziała się policja i Iwona G. ze wspólnikami znów trafiła za kratki. W ubiegłym roku została za to skazana na 3,5 roku więzienia. Za oszustwa finansowe grozi jej do 10 lat.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *