Znany ksiądz grzmi po wyznaniu Jędrzejczyk. “Lepszy pusty Kościół, niż pełen diabłów”

Ksiądz Daniel Wachowiak znany jest ze swoich medialnych wypowiedzi. Tym razem na platformie X skomentował wywiad, którego udzieliła Joanna Jędrzejczyk. Mistrzyni UFC opowiedziała, co ją spotkało podczas spowiedzi. “Lepszy pusty Kościół, niż pełen diabłów” – napisał proboszcz w parafii św. Brata Alberta w Koziegłowach pod Poznaniem.

Joanna Jędrzejczyk była pierwszą Polką w organizacji MMA – Ultimate Fighting Championship, a także mistrzynią tejże organizacji w wadze słomkowej (do 52 kg) w latach 2015–2017. Kończąc karierę w mieszanych sztukach walki po porażce z Chinką Weili Zhang, zamknęła bilans walk w MMA na 16 wygranych i 5 przegranych.

Ksiądz Daniel Wachowiak grzmi po wyznaniu Joanny Jędrzejczyk

Jędrzejczyk była ostatnio gościem jednego z podcastów. Rozmowa dotyczyła między innymi religii. Sportsmenka opowiedziała historię, która miała jej się przytrafić podczas spowiedzi.

– Mnie wkurzył raz ksiądz. Poszłam się wyspowiadać i ten ksiądz do mnie “no widzi pani, bo ja mam z panią problem”. A ja mówię, czekaj, omamy, co jest ku..a, słucham? “Bo ja mam z panią problem. Pani się określiła, że jest za czarnym protestem, za wolnymi mediami i ja mam z panią problem. Widzę, że pani co tydzień przychodzi do kościoła i jest wierząca, ale nie wiem, co z panią zrobić. Mam dać rozgrzeszenie? Komunię? Jestem księdzem, a pani jest za zabijaniem ludzi” – mówiła Jędrzejczyk.

– Mówię, nie wierzę. Wstaję, wychodzę. Kościół pełen ludzi i będzie, że Jędrzejczyk taka grzesznica. Myślę: “kończ tę spowiedź, ja robię wypad”. Idę do komunii, bo czuję, jak biorę Eucharystię, ja czuję to, i ku..a, patrzę na tego księdza, on patrzy na mnie i daje mi do zrozumienia, że mam sobie pójść gdzieś dalej. To było słabe – dodała.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *