Pierwsza zaszczepiona osoba w Polsce i jej reakcja: “Nie widać radości w moich oczach?”

Pierwszą osobą, która została zaszczepiona przeciw koronawirusowi, została Alicja Jakubowska, która jest naczelną pielęgniarką CSK MSWiA. Kobieta, stojąc przed fotoreporterami i dziennikarzami, bez żadnych oporów odpowiadała na szereg pytań tuż przed podaniem jej dawki szczepionki. Jak sama twierdzi, szczepienie nie bolało. Pani Alicja dodała także, ze ma świadomość tego, że jest to historyczna chwila. Też tak uważacie?

Pierwsza osoba zaszczepiona w Polsce

W niedzielę 27 grudnia zaszczepiono pierwsze osoby. Alicja Jakubowska była pierwsza. Tuż przed szczepieniem nie kryła swojej postawy – ochoczo odpowiadała na pytania i zachęcała do tego, aby Polacy także się szczepili:

Są osoby i w moim środowisku niezdecydowane, myślę, że moją postawą przekazuję, że warto się zaszczepić, żeby wrócić do normalności […] Jeżeli ktoś nie chce się zaszczepić sam dla siebie, niech się zaszczepi dla tych bliskich, których się kocha

Szczepienia w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie

Placówka otrzymała 75 fiolek szczepionek, z których będzie można zaszczepić 375 osób. Dlaczego tak dużo? Z jednej porcji powstają dawki aż dla pięciu osób. Szczepionkę produkcji Pfizer i BioNTech podaje się dwukrotnie, zazwyczaj domięśniowo w odstępie co najmniej 21 dni. Zanim dojdzie do zaszczepienia, pacjent musi przez badanie kwalifikacyjne.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *