Dzieci będą się uczyć na trzy zmiany i 6 dni w tygodniu? Znamy już rekomendacje WHO

Edukacja to jeden z obszarów szczególnie dotkniętych przez pandemię. Teraz eksperci zastanawiają się, jak zorganizować powrót dzieci do szkół w sposób, który nie doprowadzi do ponownego wzrostu zakażeń. Niedawno pojawiły się nowe zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, które mogą nie spodobać się wielu rodzicom i uczniom. Jak odnosi się do nich MEN?

Nie wiadomo do kiedy potrwa nauka zdalna

Uczniowie wszystkich klas od tygodni uczestniczą w lekcjach online. O ile starsi radzą sobie całkiem nieźle, o tyle w przypadku młodszych dzieci nauka zdalna nie jest zbyt efektywna. W teorii najmłodsi mieli wrócić do szkół 18 stycznia. Jednak Minister Zdrowia twierdzi, że ten termin nie będzie możliwy do zrealizowania.

Dzieci będą chodzić do szkoły w soboty?

Co prawda nie znamy jeszcze daty powrotu dzieci do szkół, ale ten dzień w końcu nastąpi. Światowa Organizacja Zdrowia już teraz przygotowała rekomendacje, które mogą zminimalizować ryzyko zakażenia. Poza standardowymi zaleceniami zachowania dystansu i reżimu sanitarnego jest w nich również mowa o dodatkowym dniu nauki w soboty i trzeciej zmianie. Wszystko po to, by jak najmniej dzieci miało ze sobą kontakt.

Na razie nie wiadomo, czy Ministerstwo Edukacji i Nauki skorzysta z propozycji WHO, by wprowadzić 3 zmianę. Jednak dziennikarze Radia Eska zapytało, czy jest szansa, że część dzieci będzie chodzić do szkoły w soboty. Jak na razie ministerstwo nie pracuje nad takimi zmianami. Uważacie, że powinno?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *