Jaki jest prawidłowy wynik działania? Matematyczna zagadka zrobiła furorę w sieci! Znasz odpowiedź?

Rozwiązywanie zagadek cieszy się sporą popularnością i sięga po nie każdy, bez względu na wiek. Pomagają one rozwijać umiejętność logicznego myślenia oraz są świetną formą rozrywki. I wcale nie trzeba być geniuszem! Najwyższy więc czas, by spróbować swoich sił w matematycznej łamigłówce.

Jaki jest prawidłowy wynik działania?

Nie musisz się martwić, jeśli nie miałeś samych piątek w szkole z matematyki. Ta zagadka wcale nie jest taka trudna, jak się wydaje, chociaż sprawiła wiele problemów internautom. Okazało się, że tylko nieliczni podali prawidłową odpowiedź. Myślisz, że należysz do ich grona? Najwyższy czas się przekonać! Spójrz na poniższe równanie i spróbuj je rozwiązać. Pamiętaj tylko o kolejności wykonywania działań oraz zasadzie stosowanej przy dzieleniu ułamków!

Rozwiązanie łamigłówki

Udało Ci się rozwiązać powyższe działanie? Gratulacje! Teraz zobaczymy, czy uzyskałeś prawidłowy wynik. Uprzedzamy, nie jest to cyfra 9! Jeśli też tak uważasz, jest spora szansa, że nie popełniłeś żadnego błędu przy liczeniu. Poprawna odpowiedź to 1. Dlaczego? Zobaczcie!

  1. Najpierw wykonujemy dzielenie. Tutaj należy pamiętać o tym, by cyfrę 3 pomnożyć przez odwrotność ułamka 1/3, czyli: 9 – 3 x 3/1 + 1
  2. Następnie wykonujemy odejmowanie i dodawanie: 9 – 9 + 1 = 1

Rozwiązanie znajdziecie również na poniższym filmiku!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *