Jarosław Jakimowicz oskarżony o gwałt? Aktor stanowczo wszystkiemu zaprzecza

W poniedziałek dziennikarz, Piotr Krysiak, napisał na Facebooku o sprawie gwałtu, której miała dopuścić się “gwiazda publicystyki TVP INFO” na uczestniczce konkursu Miss Generation 2020. Jarosław Jakimowicz stanowczo zaprzeczył, że chodzi o niego.

Jarosław Jakimowicz oskarżony o gwałt? Aktor zaprzecza

W poniedziałek 18 stycznia dziennikarz Piotr Krysiak na swoim profilu Facebooku zamieścił artykuł, w którym napisał,  że “gwiazda publicystyki TVP INFO miała zgwałcić uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020”. Krysiak szczegółowo opisał sprawę.

astraszać kobietę.

Według ofiary, gwiazdor miał ją straszyć, że jeśli komuś powie, to on jej nie odpuści. Chwalił się, że jest powiązany z niemiecką grupą przestępczą i groził, by lepiej uważała – opisywał Krysiak.

Piotr Krysiak pisał, że śledztwo w tej sprawie toczy się o 8 miesięcy, co udało się potwierdzić dziennikarzom Onet.pl.

Potwierdzam, że śledztwo się toczy. Obecnie jest zawieszone, ponieważ zwróciliśmy się o pomoc prawną do Wielkiej Brytanii. Postępowanie toczy się “w sprawie”, a nie przeciwko komuś – mówiła Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie w Onet.pl.

W opisie Piotra Krysiaka nie pada konkretne nazwisko gwałciciela. Jednak dziennikarze Onet.pl dotarli do informacji, że na tym zgrupowaniu był Jarosław Jakimowicz. Jakimowicz w rozmowie z portalem bardzo stanowczo się bronił:

Dlaczego od wielu miesięcy trwa śledztwo, a ja – podobno podejrzewany o gwałt – nawet nie zostałem przesłuchany?! Nikogo nie zgwałciłem! Przysięgam na zdrowie moich dzieci! Nie jestem zdolny do takich czynów, brzydzę się agresją wobec kobiet – mówił Jakimowicz w Onet.pl.

Aktor i dziennikarz TVP na całą sprawę zareagował bardzo nerwowo i we wtorek wieczorem na Instagramie zamieścił szereg wpisów, w których się bronił. Były to:

  • obszerne oświadczenie
  • skan pisma do lubelskiej prokuratury w sprawie postępowania
  • i wezwanie do Piotra Krysiaka w sprawie usunięcia jego wpisu

W oświadczeniu Jakimowicz zapewnia, że to nie on jest “gwiazdą publicystyki TVP”, która miała dopuścić się gwałtu. Jednocześnie potwierdził, że brał udział w konkursie Miss Generation 2020. Oto treść całego jego oświadczenia.

W odpowiedzi na post Pana Piotra Krysiaka z dnia 18 stycznia 2021 r. opublikowany na portalu Facebook uprzejmie wyjaśniam, że zamieszczony opis “gwiazdy publicystyki TVP INFO” może sugerować, że sprawa dotyczy mojej osoby – Jarosława Jakimowicza. Zaznaczam, że prawdą jest, iż rok temu brałem udział w imprezie Miss Generation 2020 na zaproszenie organizatora, jako gość specjalny. Jednakże opisywane zdarzenia przez Pana Piotra Krysiaka, a przekazane mu przez anonimową osobę w jego publikacji mijają się z prawdą. Podkreślam z całą stanowczością, że przedstawiona przez niego wersja wydarzeń
w Hotelu Parisel Palac w Klimkach ewidentnie jest przekłamaniem, atakiem na moją osobę i ma na celu wyeliminowanie mnie z życia publicznego, w tym ze współpracy z Telewizją Polską, na co nadzieję wyraził sam autor kończąc swój post. Informuję również, że nic nie jest mi wiadomo o pozostałych zdarzeniach, które miały mieć miejsce poza hotelem. Nie mam też żadnej wiedzy, dotyczącej jakiegokolwiek postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Do dnia opublikowania postu nikt ze mną w tej sprawie się nie kontaktował. Reasumując powyższe post Pana Piotra Krysiaka godzi w moje dobre imię i cześć, i w związku z tym podejmę kroki prawne dla ochrony moich dobór osobistych. Jarosław Jakimowicz – napisał na Instagramie.

W kolejnym wpisie na Instagramie Jakimowicz zamieścił 4 zdjęcia dziennikarza Piotra Krysiaka, w których prawdopodobnie wyśmiewał jego wygląd.

I to jest ten wiarygodny dziennikarz Piotr Krysiak, hm. Całe życie tacy mnie baaardzo lubili – napisał Jakimowicz.

Został za to skrytykowany przez internautów i ten wpis już zniknął z sieci, ale zachowały się screeny [zobaczcie je w galerii].

Piotr Krysiak – dziennikarz, kto to?

Piotr Krysiak to dziennikarz śledczy i pisarz, napisał m.in. książki “Dziewczyny z Dubaju” i “Diler gwiazd”. Teraz zdecydować się zbadać sprawę gwałtu “gwiazda publicystyki TVP INFO” na uczestniczce konkursu Miss Generation 2020. Co sądzicie o tej sprawie?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *