Jaka liczba kryje się pod znakiem zapytania? Matematyczna zagadka poróżniła internautów!

Rozwiązywanie łamigłówek to nie tylko świetna rozrywka, ale także najlepszy sposób na rozwijanie kreatywnego myślenia. Matematyczne zagadki pozwalają utrzymać aktywność naszego umysłu, co przyczynia się do obniżenia poziomu stresu i zmęczenia. Zachęcamy więc, by zerknąć na powyższą łamigłówkę i spróbować odgadnąć poprawną odpowiedź. Jaka liczba znajduje się pod znakiem zapytania?

Jaka liczba kryje się pod znakiem zapytania?

Rozwiązywanie matematycznych łamigłówek sprawia, że nasz umysł angażuje się w sytuację, która wymaga sporo myślenia, cierpliwości i koncentracji, co przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia. Jeśli matematyka nigdy nie była Twoją mocną stroną, nie martw się! Żeby rozwikłać tę zagadkę, wcale nie musisz być geniuszem. Gotowy? Łamigłówka składa się z prostych działań matematycznych, na podstawie których należy wywnioskować, jaka liczba kryje się pod znakiem zapytania.

Rozwiązanie łamigłówki

Z pozoru łatwa zagadka sprawiła wiele problemów internautom i podzieliła ich na dwa obozy. Część osób twierdzi, że pod znakiem zapytania ukryła się liczba 40. Inni zaś są przekonani, że prawidłowym wynikiem jest liczba 96. A Ty jak uważasz? Poniżej przedstawiamy dwa różne rozwiązania zagadki.

Prawidłowy wynik: 40

W tym wypadku kierujemy się zasadą, iż do sumy każdego równania dodajemy sumę tego poprzedniego, czyli:

  • 1 + 4 = 5
  • 2 + 5 + 5 = 12
  • 3 + 6 + 12 = 21
  • 8 + 11 + 21 = 40

Prawidłowy wynik: 96

Internauci, którzy wskazali wynik 96, pomnożyli drugą liczbę przez pierwszą i dodali ją do uzyskanego wyniku z mnożenia.

  • 1 + 4 x 1 = 5
  • 2 + 5 x 2 = 12
  • 3 + 6 x 3 = 21
  • 8 + 11 x 8 = 96

A Wy jak rozwiązaliście to zadanie? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami!

Zachęcamy również do spróbowania swoich sił w innych łamigłówkach, które znajdziecie w naszej galerii. Powodzenia!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *