Ile dziewczynek widzisz na zdjęciu? Ta pozornie prosta zagadka podzieliła internautów!

Zdjęcie szwajcarskiej artystki Tiziany Vergari wywołało spore zainteresowanie internautów. Fotografia została oparta na iluzji optycznej, przez co nasz mózg inaczej interpretuje obraz, który widzimy. Większość internautów ma więc problem z prawidłowym rozwiązaniem zagadki. A czy Ty jesteś w stanie powiedzieć, ile dziewczynek znajduje się na zdjęciu?

Ile dziewczynek widzisz na zdjęciu?

Zdjęcie, które podzieliło internautów, powstało w ramach projektu artystycznego o ludzkiej tożsamości, a jego autorką jest słynna fotografka, Tiziana Vergari. Po tym, jak opublikowała je na swoim instagramowym profilu, rozpoczęła się zagorzała dyskusja. Okazało się, że odpowiedzi są bardzo zróżnicowane i każdy z internautów widzi inną liczbę dziewczynek. Jednak nie jest to takie łatwe, jak się wydaje! Podanie prawidłowego rozwiązania zagadki utrudnia fakt, że osoby na zdjęciu mają taki sam ubiór i wyglądają praktycznie identycznie. Dziewczynki różni tylko długość włosów i wyraz twarzy. Warto również zwrócić uwagę na bransoletki, które znajdują się na nadgarstkach dziewczyn. Przyjrzyj się zatem jeszcze raz fotografii i dokładnie przeanalizuj każdy detal. Czy wiesz już, jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Rozwiązanie łamigłówki

Ile dziewczynek znajduje się na zdjęciu? Niektórzy internauci doliczyli się nawet dwunastu. Inni zaś twierdzą, że jest ich tylko cztery i są to dwie pary bliźniaczek. A Ty jak uważasz? Autorka zdjęcia przez dłuższy czas trzymała internautów w niepewności. W końcu jednak postanowiła zdradzić prawidłową odpowiedź. Na zdjęciu znajdują się dwie siostry, a to, co widzimy, jest zasługą luster. Odpowiedź szwajcarskiej artystki znajdziecie w poniższym filmie.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *