Prosta zagadka matematyczna spędza sen z powiek internautom. Potrafisz ją rozwiązać?

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy był orłem z matematyki. Jednak nie trzeba być geniuszem, aby rozwiązać to zadanie. Wystarczy znać podstawowe zasady takie jak kolejność wykonywania działań. Dlaczego więc tylko nieliczni potrafią wskazać prawidłową odpowiedź? Przekonaj się, czy należysz do ich grona i rozwiąż działanie!

Jaki jest wynik działania 6: 2 (2+1)?

Zapewne już dawno skończyłeś przygodę z edukacją i nie w głowie Ci rozwiązywanie matematycznych działań. Mimo to zachęcamy, aby zerknąć na powyższą łamigłówkę. To świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności i odświeżenie pamięci. Jaki jest wynik działania 6: 2 (2+1)? To zadanie wcale nie jest takie trudne. Do jego rozwiązania potrzebna jest tylko elementarna wiedza z matematyki, czyli kolejność wykonywania działań. Dzielenie i mnożenie, dodawanie i odejmowanie, czy może nawiasy? Które działanie wykonamy najpierw? Zastanów się i spróbuj rozwiązać tę łamigłówkę!

Rozwiązanie łamigłówki

Niby proste zadanie, a jednak nie każdy potrafi je rozwiązać. Część osób twierdzi, że wynik działania 6:2 (2+1) to 9. Inni zaś uważają, że prawidłową odpowiedzią jest cyfra 1. Kto ma rację? Otóż poprawna odpowiedź to… 9! Jeśli nie rozumiesz, dlaczego tak jest, obejrzyj poniższy filmik. Na pewno rozwieje on wszelkie wątpliwości.

Udało Ci się wskazać poprawną odpowiedź? Gratulacje! Jeśli chcesz spróbować swoich sił w innych łamigłówkach, zachęcamy do odwiedzenia poniższej galerii!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *