“Narzeczony nalega, żebyśmy zamieszkali po ślubie u jego rodziców. Boję się, że teściowe zniszczą nasz związek”

Mieszkać z rodzicami czy osobno? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością wiele par, zastanawiając się nad wspólną przyszłością. Często jest ono powodem konfliktów między małżonkami lub partnerami. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna ze stron nalega, by zamieszkać z rodzicami, a druga ma zupełnie inne zdanie.

Czy mieszkanie z teściami to dobry pomysł?

Otrzymaliśmy wiadomość od Moniki, która zamiast cieszyć się nadchodzącym ślubem ze swoim ukochanym, ma coraz większe obawy i wątpliwości.

Za kilka miesięcy wychodzę za mąż i powinnam być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Niestety nie jestem… Kocham mojego narzeczonego, Dawida, ale coraz bardziej oddalamy się od siebie i ciągle kłócimy. Wszystko zaczęło się, gdy poruszyliśmy temat mieszkania po ślubie. Byłam pewna, że wynajmiemy jakieś małe mieszkanko i rozpoczniemy wspólne życie. Kiedyś o tym rozmawialiśmy i taki był plan. Teraz narzeczony nalega, byśmy zamieszkali u jego rodziców.

“Boję się, że teściowie zniszczą nasz związek”

Przyszła panna młoda obawia się, że życie pod jednym dachem z teściami negatywnie wpływie na jej relację z ukochanym.

Mieszkanie z rodzicami mojego narzeczonego mnie przeraża. Lubię ich, ale wiem, że nigdy nie będę czuła się jak u siebie. Dawid uważa, że przesadzam. Jego zdaniem lepiej pomieszkać z rodzicami trzy, cztery lata i zaoszczędzić pieniądze, aby później wybudować dom. Może faktycznie ma rację, ale boję się, że teściowie zniszczą nasz związek. Tym bardziej, że Dawid jest jedynakiem i mama najchętniej ułożyłaby mu całe życie. Mam coraz większe przeczucie, że wspólne mieszkanie skończy się katastrofą!

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy obawy Moniki są słuszne?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *