Zakaz rozwodów w Polsce? Tego domagają się działacze katoliccy z Ordo Iuris

Zacznijmy od tego, że nikt nie bierze ślubu z założeniem, że za kilka lat będzie się rozwodzić. Chyba wszyscy decydujemy się na małżeństwo świadomie, mając nadzieję, że osoba, która wyznaje miłość, a później wypowiada słowa przysięgi, jest tą na całe życie. Niestety ludzkie losy różnie się układają. Z czasem niektórzy zapominają o tym, aby się szanować, pielęgnować relację, dbać, nie okłamywać i nie zdradzać. Czy mimo tego druga osoba ma dalej trwać w takiej relacji?

Wziąć rozwód czy wybaczyć?

To, jaką decyzję się podejmie, zależy od szeregu różnych sytuacji. Zależy także (a może przede wszystkim) od charakteru danej osoby. Ta silniejsza być może spróbuje wybaczyć i będzie chciała dać szansę, a ta, która nie umie zapomnieć, będzie chciała wziąć rozwód. Obie drogi powinny być mimo wszystko możliwe.

Nie dla każdego jest to jednak jasne. Osoby kierujące magazynem “Polonia Christiana” na okładce najnowszego egzemplarza pisma dodały apel: “Czas zakazać rozwodów!”. Spotkało się także grono ekspertów z magazynu, aby porozmawiać na temat tego, jak szkodliwy jest rozwód na rozwój dziecka i jak wpływa na relacje międzyludzkie. Wprawdzie Tomasz Zych w rozmowie z interia.pl zapewniał, że nie Orto Iurdis nie będzie domagać się likwidacji rozwodów, ale jego słowa wskazywały na coś zgoła innego. Podkreślał, że chodzi mu jedynie o wzmocnienie ochrony małżeństw ze strony prawnej. Czy taki na pewno jest cel?

“Po co brać rozwód?” – pytają działacze katoliccy

Pod nagraniem przebiegu rozmowy rozpętała się żywa dyskusja. Ludzie wyrażali swoje niezrozumienie dla takiego stanowiska. Wielu osobom ciężko wyobrazić sobie, że miałoby nie być możliwości wzięcia rozwodu:

Jestem przeciwko takiemu zakazowi w sensie prawnym. To nic nie da. Byłoby to tworzenie jakiegoś totalitaryzmu

Za jakiś czas rozwodów nie będzie, bo wkrótce może braknąć chętnych do małżeństwa

Co za głupota…

A co mają zrobić kobiety lub mężczyźni doświadczający przemocy w rodzinie, alkoholizm, patologii?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *