Znasz prawidłową odpowiedź? Tylko nieliczni potrafią rozwiązać tę zagadkę! Należysz do ich grona?

Matematyczne łamigłówki są uwielbiane przez internautów. I nie ma w tym nic dziwnego! W końcu matematyka to królowa nauka, z którą każdy z nas musiał zmierzyć się niejednokrotnie. Powyższa zagadka wydaje się być bardzo prosta, jednak tylko nieliczni potrafią ją rozwiązać. Przekonaj się, czy należysz do ich grona!

Jaki jest prawidłowy wynik działania?

Zagadka matematyczna, którą dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie, wydaje się być banalna. W końcu co jest trudnego w dodawaniu i mnożeniu. Jednak wielu internautów nie potrafiło wskazać prawidłowej odpowiedzi. Dlaczego? Spróbuj rozwiązać to działanie, a przekonasz się, że o pomyłkę bardzo łatwo. Kluczem do rozwiązania tej zagadki jest przypomnienie sobie kolejności wykonywania działań. Powodzenia!

Zagadka matematyczna

Rozwiązanie łamigłówki

Udało Ci się rozwiązać powyższe działanie? Jeśli tak, najwyższa pora, by przekonać się, czy wskazałeś prawidłową odpowiedź. Pamiętałeś o kolejności wykonywania działań? Najpierw jest mnożenie bądź dzielnie, potem zaś dodawanie lub odejmowanie. Jeśli kierowałeś się tą zasadą przy wykonywaniu obliczeń, prawdopodobnie udało Ci się wskazać poprawną odpowiedź. Wynikiem powyższego działania jest liczba 30!
Oto rozwiązanie:

1 + 1 + 1 + 1 + 11 + 1 + 1+ 1 + 11 + 1 × 0 + 1 = 29 + 0 + 1 = 30

Czy właśnie taka była Twoja odpowiedź? Koniecznie daj znać w komentarzach! W poniższej galerii znajdziesz wiele ciekawych łamigłówek. Spróbuj je rozwiązać!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *