“Wszyscy zachwycają się macierzyństwem, a ja mam już dość. Najgorsze, że nikt mnie nie rozumie!”

Macierzyństwo, choć wspaniałe, nie zawsze usłane jest samymi różami. Nie oszukujmy się, bycie mamą to nie lada wyzwanie! Przekonała się o tym 32-letnia Gosia, która nie zdawała sobie sprawy, że będzie aż tak ciężko. Kiedy wszyscy pokazują wyidealizowany obraz macierzyństwa, ona ma już dość. Jest po prostu zmęczona, ale nikt jej nie rozumie.

“Macierzyństwo mnie rozczarowało”

Gosia postanowiła podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat macierzyństwa, które okazało się być zupełnie inne, niż sobie wyobrażała. Zanim zaszła w ciążę, była pewna, że odnajdzie się w roli matki. Teraz coraz bardziej w to wątpi.

Chciałabym powiedzieć, że jestem szczęśliwą matką, ale niestety to nie jest prawda. Nie mam już siły dłużej udawać… Założenie rodziny było moim marzeniem. Długo z mężem staraliśmy się o dziecko. Udało się. Urodziłam zdrową córeczkę, która ma już 1,5 roku, ale nie czuję się szczęśliwa. Wszyscy zachwycają się macierzyństwem, a ja mam już dość. Kocham moją córkę nad życie, ale jestem już strasznie zmęczona. Macierzyństwo mnie rozczarowało.

“Dlaczego nikt nie rozumie, że jestem zmęczona?”

Najgorsze jest dla mnie to, że nie mam żadnego wsparcia. Nikt mnie nie rozumie, nawet mój mąż, który uważa, że przesadzam. Już tyle razy słyszałam, że jestem wyrodną matką, skoro mam już dość macierzyństwa.

Nie żałuję, że urodziłam Polę, ale jestem już strasznie zmęczona. Nie pamiętam, kiedy ostatnio przespałam całą noc lub wyszłam z domu, chociażby na pół dnia. Tęsknię za swoim dawnym życiem. Bycie matką jest naprawdę trudne!

Czy są tu jakieś mamy, które czują się podobnie? Gosia ma prawo być zmęczona macierzyństwem?

Oto największa rodzina w Wielkiej Brytanii! Sue i Noel doczekali się 22 dzieci!

Sue została mamą po raz pierwszy, gdy....

miała zaledwie 14 lat.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *