Jakie grzechy najczęściej popełniają Polacy? Księża zdradzają! Niektóre pozycje nas zszokowały

Co najczęściej księża słyszą z ust Polaków w konfesjonale? Dotarli do tego dziennikarze z portalu echodnia.eu, którzy w rozmowie z duchownymi z kilkunastu parafii z regionu świętokrzyskiego usłyszeli, co najczęściej wierni wyznają w konfesjonale. Oczywiście nikt personalnie nie został wymieniony, ale księża zdradzili, jakie grzechy pojawiają się najczęściej. Tego się spodziewaliście?

Czy Polacy się spowiadają?

To pytanie także nas nurtuje, zwłaszcza na fali ostatnich wydarzeń, które odbywają się w naszym kraju. Coraz częściej w mediach pojawia się także termin apostazji, czyli porzucenia wiary lub religii. Pisaliśmy o tym kilka tygodni przy okazji Strajku Kobiet.

Jak się spowiadać?

W internecie roi się aż od komentarzy, z których jasno wynika, że ludziom nie do końca odpowiada sposób, w jaki odbywa się spowiedź. Większość wolałaby, aby spowiedź odbywała się w ciszy przed ołtarzem:

Szczerze? Ja księdzu nie mówię wszystkich grzechów, bo się po prostu wstydzę

Powinno być tak jak w innych wiarach, że człowiek spowiada się sam przed Bogiem, bo wtedy szczerze żałuje za grzechy

Nie przekonuje mnie spowiedź, bo zwierzam się komuś, kto też grzeszy

Grzechy Polaków

Po przeczytaniu artykułu w serwisie echodnia.eu byliśmy w szoku. Spodziewaliśmy się, że zupełnie inne grzechy będą na pierwszym miejscu. Przewrotnie okazało się, że wierni uważają coś zupełnie innego za grzech, który najbardziej im ciąży.

Jakie to grzechy? Przekonacie się, przeglądając naszą galerię. Dajcie znać, czy tego się spodziewaliście.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *