Taśmy Obajtka. Przeklinał 400 razy, ale TVP go broni, że ma syndrom Tourette’a. Memy o Danielu Obajtku

W piątek wybuchła afera, której bohaterem jest Daniel Obajtek, obecny prezes Orlenu i członek partii PiS. Do sieci wyciekły nagrania, z których wynika, że Obajtek łamał prawo. Z taśm wynika, że Obajtek chciał zniszczyć konkurencyjną firmę i niemiłosiernie przeklinał nazywając własnego wuja: “brudną pałą”, “skur****” i “ch** pier*****”. Internauci tworzą memy o Danielu Obajtku. 

Taśmy Obajtka – afera, prezes Orlenu

Od piątku media żyją nową aferą związaną z taśmami Obajtka. Daniel Obajtek to obecny prezes Orlenu na bardzo lukratywnej posadzie oraz polityk związany z Prawem i Sprawiedliwością (w latach 2016-2017 był Prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa). W piątek “Gazeta Wyborcza” opublikowała zapis nagrań rozmów telefonicznych Daniela Obajtka z 2009 roku. Daniel Obajtek był wtedy wójtem Pcimia i na nagraniach rozmawiał z mężczyzną pracującym w spójce TT Plast. Z taśm wnikało, że Obajtek kierował tą spółką “z tylnego siedzenia”, choć nie mógł tego robić, bo prawo zabrania łączenia posady wójta z działalnością w biznesie. Później Obajtek miał w tej sprawie skłamać przed sądem, jak udowadnia “GW” – wypierał się kierowania firmą, choć z taśm wynika co innego. Dodatkowo Obajtek chciał zniszczyć konkurencyjną firmę (Elektroplast) własnego wuja – Romana Lisa – w której sam pracował odkąd skończył 19 lat. Prokuratura postawiła mu zarzut, że naraził firmę Elektroplast na straty przez fikcyjny zakup granulatu do rur, co przyniosło mu to 700 tys. zł korzyści majątkowej. Gdy PiS objął władzę, prokuratura umorzyła wątek w jego sprawie.

Roman Lis zaczął podejrzewać Obajtka o udział w wyprowadzeniu pieniędzy z firmy, zwłaszcza, gdy wójtem Pcimia zainteresowała się prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim. (…) Śledczy oskarżyli Obajtka o współpracę z oszustami z półświatka (po tym, jak PiS objął władzę, akt oskarżenia wycofano z sądu, a prokuratura ostatecznie umorzyła wątek wójta Pcimia) – czytamy w “Gazecie Wyborczej”.

PKN Orlen wydało komunikat, że podda taśmy “analizom prawnym”.

Daniel Obajtek – memy, przekleństwa

Poza łamaniem polskiego prawa przez obecnego prezesa Orlenu, internauci skupili się na przekleństwach, które padają w nagraniu. Z taśm Obajtka wynika, że obdarzał wulgaryzmami swojego wuja, Romana Lisa. Wobec niego używał następujących określeń.

skur****,
ch** pier*****,
brudna pała.

W czasie 2-godzinnej rozmowy, Obajtek użył wulgaryzmów aż 400 razy.

Skur**syn. Ten ch** pier***ony, brudna pała. Wkur*** mnie to, wiesz, ale co mam zrobić? (…) Stary buc, który na emeryturze powinien siedzieć po sześćdziesiątce, a drugi już, kur**, koło siedemdziesiątki ma – mówił na taśmach Daniel Obajtek o własnym wuju.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, a także TVP w “Wiadomościach” broniło Obajtka zasłaniając się jego chorobą: syndromem Tourette’a. Osoby chore na ten syndrom mogą doświadczać m.in. koprolalii – mimowolnego wypowiadania niecenzuralnych słów. Jednak
do sprawy odniosło się Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a.

Przekleństwa wypowiadane przez osoby niedotknięte koprolalią są objawem braku kultury osobistej, a nie zespołu Tourette’a – czytamy w komunikacie PSST.

To wszystko sprawiło, że internauci zaczęli tworzyć memy na temat Obajtka i jego “mimowolnych przekleństw”. Myślicie, że takie określenia jak “brudna pała” już na stałe wejdą do słownika? Zobaczcie memy na temat taśm Obajtka (obecnego prezesa Orlenu) i jego przekleństw. 

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *