“Moja córeczka ma rude włosy. Boję się, że w przedszkolu będzie wytykana palcami”

Istnieje wiele stereotypów dotyczących osób, które mają rudy kolor włosów. Niestety wiele z nich jest negatywnych, a na ich podstawie często szufladkuje się ludzi. Mama Alicji mówi o swojej córeczce, że jest wyjątkowa, ponieważ jedyna z całej rodziny ma rude włosy. Boi się jednak, że dziewczynka stanie się w przyszłości kozłem ofiarnym.

“Moja córeczka ma rude włosy”

Otrzymaliśmy wiadomość od Dominiki, która postanowiła podzielić się z nami swoimi obawami. Jej córeczka, Alicja, urodziła się z bardzo jasnymi włoskami, które z czasem zmieniły się w rudy kolor. Z tego powodu kobieta martwi się, że jej pociecha będzie miała ciężko w życiu.

Moja córeczka ma rude włosy. Byliśmy w szoku, ponieważ ja jestem blondynką, a mąż brunetem. Nikt w rodzinie nie ma rudych włosów. Na początku myśliliśmy, że Alusia będzie miała jasne włoski po mnie, ale z czasem zaczęły jej się zmieniać i teraz są rude.

 

Kocham ją całym sercem i mąż również. Dla nas kolor jej włosów nie ma najmniejszego znaczenia, ale dla innych już tak… Wiele razy słyszałam teksty: “O matko, ale ona jest ruda”, “Patrz, jakie ma rude włosy”. Przez to nie chcę na razie posyłać Alicji do przedszkola. Boję się, że będzie wytykana palcami przez rówieśników.

Walka ze stereotypami

Dominika zdaje sobie sprawę, że stereotypy dotyczące rudych osób są bardzo krzywdzące. Boi się, że jej córeczka nie zostanie zaakceptowana przez rówieśników i już od najmłodszych lat będzie miała pod górkę.

Rude osoby są często odrzucane przez społeczeństwo. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Moja Alicja ma jasne rzęsy, ogniste włosy i piegi – dla mnie jest wyjątkowa, ale jak na jej urodę zareagują rówieśnicy? Boję się, że nie zaakceptują jej taką, jaka jest i stanie się kozłem ofiarnym. Nie chcę żeby całe życie musiała walczyć ze stereotypami.

Czy obawy Dominiki są słuszne? Miał ktoś z Was przykrą sytuację związaną z rudym kolorem włosów?

Ma dopiero 2 lata, a już nazywana jest Roszpunką! Gabi Zaharinova robi furorę w sieci!

Kiedy dziewczynka przyszła na świat....

wszyscy byli w szoku!

A wszystko przez jej wyjątkową fryzurkę!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *