Karmiła córkę piersią przez 9 lat. Internautki są oburzone, a matka dumna. To normalne?

Mama czworga dzieci Sharon Spink swoją najstarszą córkę karmiła przez 9 lat. 50-latka uważa, że to była najlepsza decyzja w jej życiu i dzięki temu jej córka jest zdrowa, zdolna i ma z nią lepszą więź niż inne mamy ze swoimi dziećmi. Dlaczego tak długo karmiła piersią?

“Karmiłam córkę przez 9 lat!”

Sharon już kilka lat temu wzbudzała kontrowersję swoim zachowaniem i wtedy powiedziała, że przestanie karmić piersią, gdy jej córka podejmie taką decyzję. No i stało się. Charlotte w wieku 9 lat przestała pić mleko z piersi matki.

I pomimo sprzeciwu wielu kobiet, które oskarżały nawet Sharon o wykorzystywanie dzieci, 50-latka chce przełamać piętno związane z karmieniem piersią starszych dzieci, wierząc, że robi to wiele matek, choć o tym głośno nie mówi.

Sharon Sputnik w oberżynowych włosach i w okularach

Ludzie byli w szoku

Gdy matka opowiadała o tym, że karmi piersią swoją kilkuletnią córkę, ludzie nie byli z tego powodu zbyt zadowoleni. Dla wielu była to szokująca wiadomość.

Najfajniejsze w tym jest to, że to dziecko decyduje, kiedy chce odstawić pierś. Ja jej niczego nie narzucałam. To był stopniowy proces i jej wybór. Pod koniec piła mleko z mojej piersi średnio raz na miesiąc, jeśli nie czuła się dobrze lub czuła się trochę wyczerpana. Z czasem zapominała o tym, że może pić mleko z mojej piersi i jesteśmy w tym miejscu, że moja córka przestała już sięgać po pierś.

Mam tylko nadzieję, że kiedy będzie starsza, przypomni sobie uczucie komfortu i bezpieczeństwa, które jej dawało karmienie piersią. Łączy nas tak ścisła więź i jestem przekonana, że to dlatego, że karmiłam ją piersią przez tak długi czas

Mężczyzna w niebieskiej koszulce i czerwonej bluzie obejmuje córkę w czarnej bluzie

Co na to lekarze?

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ciągłe karmienie piersią do sześciu miesięcy lub jako pokarm uzupełniający do drugiego roku życia, lub dłużej.

Jaki długo karmiłyście swoje dzieci piersią?

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *