9-latek kupił lody Ekipy i zalał się łzami. Matka wpadła w szał. Jak tak można?!

Na punkcie lodów Ekipy oszalały wszystkie dzieci. Są w stanie przemierzyć kilometry, aby szukać słodyczy sygnowanych nazwą kanału popularnego YouTubera. Dla dzieci to wyznacznik luksusu i uważają, że dzięki temu mogą poczuć się lepiej. 9-latek z Olsztyna przeżył ogromne rozczarowanie, gdy na lody swojej ukochanej Ekipy wydał niemal całe oszczędności!

Taka cena za lody?!

Na Osiedlu Zacisze w Olsztynie pewien 9-latek szukał lodów Ekipy. Gdy w końcu znalazł je w sklepie Lewiatan na swoim osiedlu, nie czekał długo i szybko pobiegł do domu po pieniądze ze skarbonki. Wyciągnął 100 złotych i pojawił się w sklepie. Na miejscu okazało się, że jeden lód kosztuje… 10 zł! Mama chłopczyka tak relacjonuje sytuacją w rozmowie z Twoim Kurierem Olsztyńskim:

Pech chciał, że wziął 100 zł ze skarbonki i pobiegł uradowany do sklepu, wziął 8 lodów, bo pierwszy raz udało mu się je dostać w sklepie i… Przy kasie szok: 80 zł!! Sklepowej nawet nie przyszło do głowy zapytać się 9-latka czy widział, jaka jest cena (syn był przekonany, że kosztują 2,50 zł), gdyby miał przy sobie 10 zł, sytuacja byłaby prosta: wystarczyłoby mu tylko na jednego, zabrakłoby mu 70 zł, pewnie taką informację by otrzymał

Zapłakany chłopczyk

Dopiero po wyjściu ze sklepu chłopczyk zorientował się, że nie zostało mu dużo pieniędzy ze 100 złotych. Zapłakany zadzwonił do mamy:

Syna wmurowało, ale jako, że jest dzieckiem, nie jest na tyle asertywny, by powiedzieć, że przepraszam, za taką cenę to jednak nie wezmę tych lodów. Zapłakany zadzwonił do mnie z tą informacją.

Jak najbardziej rozumiem, że cena na opakowaniu jest sugerowana przez producenta oraz że sklep ma prawo dyktować swoje ceny (choć uważam, że powinien być zachowany rozsądek). Natomiast razi mnie postawa sprzedawczyni, która bez mrugnięcia okiem zrobiła taką sprzedaż na 9-latku. Zwyczajnie wstyd

Co na to firma Koral? W rozmowie z portalem dlahandlu.pl Mariusz Jurek, dyrektor generalny Koral powiedział:

Firma Koral jasno określiła tzw. sugerowaną cenę sprzedaży na poziomie 2 zł za sztukę za wersję 50 ml oraz 2,80 zł za sztukę za wariant XL o pojemności 65 ml

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *