Ta zagadka wywołała prawdziwą sensację! Tylko 20% osób potrafi ją rozwiązać! Podejmiesz wyzwanie?

Oto zagadka, która w ekspresowym tempie podbiła Internet i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Chociaż nie jest zbyt skomplikowana, rozłożyła na łopatki już niejedną osobę! O co chodzi? Przeczytaj jej treść i spróbuj odpowiedzieć na proste pytanie o wiek. 

Zagadka podzieliła internautów

Czy wiesz, że rozwiązując różne zagadki, quizy, łamigłówki rozwijasz zdolność logicznego myślenia, wzmacniasz pamięć i koncentrację? Dzięki temu możesz nawet uchronić się przed zachorowaniem na demencję lub Alzheimera. Poza tym to świetna forma rozrywki, która nic nie kosztuje i jest dla każdego z nas!

Nie zwlekaj więc i zerknij na poniższy obrazek. Ta zagadka z pewnością rozrusza szare komórki, pobudzając Twój mózg do pracy. Zanim podasz odpowiedź, dokładnie się zastanów! Powodzenia!

Zagadka matematyczna

Rozwiązanie zagadki

Najwyższy czas, aby przekonać się, czy należysz do grona bystrzaków! Uprzedzamy, nie każdemu udało się podać poprawną odpowiedź, chociaż wydaje się, że w tej zagadce nie ma nic trudnego. Jakie jest więc rozwiązanie?

Kiedy miałem 4 lata, moja siostra była dwa razy młodsza ode mnie. Teraz mam 100 lat. Ile lat ma moja siostra?

Prawidłowa odpowiedź to… 98! Dlaczego? To bardzo proste!

Gdy miałem 4 lata, siostra była 2 razy młodsza, czyli miała 2 lata. Skoro teraz mam 100 lat, to siostra musi mieć 98.

Czy właśnie taka była Twoja odpowiedź? A może uważasz inaczej? Daj znać w komentarzu!

Jeśli masz ochotę na jeszcze jedną zagadkę, zajrzyj do poniższej galerii!

Czym zajmuje się piąta siostra?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *