Zbiórka pieniędzy dla kierowcy z Katowic: “Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego” – czytamy w treści

W sobotę 31 lipca doszło do tragicznego wypadku w centrum Katowic. Grupa ludzi stanęła na ulicy, uniemożliwiając przejazd kierowcy autobusu. W jednej chwili, z nieznanych powodów, 31-letni Łukasz T. ruszył z impetem, uderzając w osoby znajdujące się przed jego maską. Wśród nich była 19-letnia Basia Sz., która została wciągnięta przez pojazd. Zginęła na miejscu.

Tragiczna śmierć 19-letniej Basi

Na filmie, który trafił do sieci, widać dokładnie, co wydarzyło się rankiem na katowickiej ulicy. Grupa chciała zatrzymać z jakiegoś powodu autobus. 19-letnia Basia próbowała powstrzymać swoich kolegów, aby tego nie robili. W jednej chwili 31-letni Łukasz T., który prowadził autobus, z całych sił wjechał w grupę ludzi. Basia Sz. zginęła na miejscu. Osierociła dwójkę dzieci. Przerażeni byli nie tylko świadkowie. Policja, która pojawiła się na miejscu, także była dotknięta widokiem, który zastali…

Zbiórka pieniędzy dla kierowcy z Katowic

W związku z tym, że 19-latka osierociła dwójkę malutkich dzieci, w sieci od razu powstała zbiórka pieniędzy. Szybko zebrano kwotę dwa razy wyższą od tej, którą podał organizator zbiórki. Jednak w pewnym momencie wpłaty zostały wstrzymane na prośbę rodziny Basi.

Równocześnie powstała zbiórka dla kierowcy autobusu. Powstała, aby zabrać pieniądze na pomoc prawną dla 31-letniego Łukasza T. W treści czytamy:

Czas powiedzieć stop bezprawiu prokuratury, mediów oraz policji. Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego i zostały mu przedstawione zarzuty za ZABÓJSTWO ORAZ PRÓBĘ ZABÓJSTWA DWÓCH OSÓB podczas wykonywania swojej pracy. Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy, chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata. STOP BEZPRAWIU I MEDIALNEJ NAGONCE!!! Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na adwokata, a ewentualna nadwyżka zostanie przekazana rodzinie Łukasza

Na razie zbiórka nie została zweryfikowana.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *