Banalna zagadka matematyczna, która sprawia kłopot wielu dorosłym. Poradzisz sobie z nią?

Czy matematyka była Twoim ulubionym przedmiotem w szkole? Zapewne większość osób odpowie, że… NIE. Warto jednak pamiętać, że to w końcu królowa nauk, dlatego powinniśmy znać przynajmniej podstawy. Ta zagadka nie wymaga jakieś tajemnej wiedzy, a mimo to sprawia kłopot wielu dorosłym. Poradzisz sobie z nią?

Zagadka matematyczna, która sprawia kłopot dorosłym

Dzisiejsza łamigłówka to idealny sposób, aby przetestować swoją wiedzę z matematyki. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy był orłem z tej dziedziny, dlatego by rozwiązać tę zagadkę, wystarczy wykonać kilka prostych działań. Czy jesteś więc gotowy na mały teścik?

Zanim podasz wynik, dokładnie się zastanów! Ta matematyczna łamigłówka, choć pozornie prosta, sprawiła kłopot niejednej dorosłej osobie. Co ciekawe, uczniowie radzą sobie z nią bez żadnego problemu. Powodzenia!

Zagadka matematyczna - działania

Rozwiązanie zagadki

Mamy nadzieję, że udało Ci się wskazać poprawny wynik. Jeśli wyszło Ci 40, niestety popełniłeś błąd! Ta zagadka nie jest trudna, ale trzeba pamiętać o tym, że dzieląc liczbę naturalną przez ułamek, należy pomnożyć ją przez jego odwrotność. Jakie zatem będzie rozwiązanie? Spójrz poniższej!

40 : 1/2 – 20 + 40 =

40 x 2 – 20 + 40 =

80 – 20 + 40 = 100

Prawidłowy wynik działania to 100. 

I jak? Udało Ci się rozwiązać tę zagadkę? Pochwal się w komentarzu i koniecznie zajrzyj do poniższej galerii. Czeka tam na Ciebie wiele ciekawych łamigłówek!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *