Syn Małgorzaty Rozenek zrezygnował z lekcji religii. Celebrytka wyjaśnia dlaczego…

Małgorzata Rozenek-Majdan opowiedziała w jednym z wywiadów o podejściu swoim i swoich dzieci do religii oraz sakramentów. Celebrytka stwierdziła, że choć ona jest osobą wierzącą, to w kwestii podejścia do sakramentów, dała synom wybór. Okazało się, że młodszy syn Tadeusz nie przystąpił do sakramentu I komunii.

Małgorzta Rozenek-Majdan o religii

Celebrytka w wywiadzie dla serwisu Pudelek.pl powiedziała, że jest osobą wierzącą, jednak nie jest blisko związana z instytucją kościoła katolickiego, ponieważ trudno jej zaakceptować to, co obecnie dzieje się w kościele. Według niej kościół wymaga reformacji, dopiero wtedy będzie mogła bardziej zaangażować się w życie kościelne:

My jesteśmy rodziną wierzącą, ale nie jesteśmy blisko związani z instytucją kościoła katolickiego w tej formie, jaką prezentuje obecnie. Jest mi bardzo ciężko zaakceptować wiele żywych problemów kościoła i uważam, że trudno będzie dla takich ludzi jak my odnaleźć się w instytucji kościoła, jeśli ona się nie zreformuje

Kobieta wyznała również, że jej syn Stanisław przystąpił do I komunii świętej, ponieważ tego chciał i uczęszczał na katechezy. Z kolei młodszy Tadeusz zdecydował, że nie chce, więc jego wola została spełniona:

Mój starszy syn miał komunię, bo sam chciał, i przez ten czas był przygotowywany, chodził na katechezę. Tadeusz od początku mówił, że nie chce.

Okazało się, że jej średni syn zdecydował, że nie chce chodzić na lekcje religii. Warto przypomnieć, że najmłodszy Henryk nie został ochrzczony, ponieważ Małgorzata Rozenek i jej mąż nie akceptują podejścia kościoła do in vitro. Właśnie w ten sposób został poczęty najmłodszy członek rodziny Majdanów..

Mroczna rodzina Addamsów z popularnego filmu

Małgorzata Rozenek o nauczaniu religii w szkole

Celebrytka ma również zastrzeżenia co do programu nauczania religii w szkołach. Według niej dzieciom odbiera się prawo do decydowania o sobie. Poza tym obecna reforma nauczania według niej pozostawia wiele do życzenia:

Na tym polega edukacja humanistyczna młodego człowieka. Nie da się uciec od pewnych aspektów religijnych w wychowaniu ludzi, jest do ogromny element historii, ale mam wrażenie, że teraz szala przerzuca się na drugą stronę, skupiamy się zbyt mocno na tym aspekcie, nie dając młodemu człowiekowi szerokiego wachlarza wyboru

Co o tym sądzicie?

Małgorzata Rozenek przyznała, że choć jest osobą wierzącą, to…
Małgorzata Rozenek przyznała, że choć jest osobą wierzącą, to...
dała wybór swoim synom w kwestii wiary.
Celebrytka stwierdziła, że jej młodszy syn nie chciał podchodzić do sakramentów, więc...

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *