“Teściowa jest obrażona, bo nie mówię do niej MAMO. Nigdy mi to przez gardło nie przejdzie!”

Jak zwracać się do teściowej lub teścia? To pytanie zadaje sobie wielu świeżo poślubionych małżonków. Jest kilka możliwości, jednak najczęstsza z nich to mówienie do rodziców męża/żony “mamo”, “tato”. Tego właśnie oczekuje teściowa Alicji, ale dziewczyna nie potrafi się tak do niej zwracać. Twierdzi, że matkę ma tylko jedną. 

Jak zwracać się do teściowej?

Otrzymaliśmy wiadomość od 26-letniej Alicji, która postanowiła podzielić się z naszymi czytelnikami swoją historią. Pół roku temu wyszła za mąż i do tej pory nie wie, w jaki sposób zwracać się do swojej teściowej. Ta oczekuje, że będzie mówić do niej “mamo”, jednak Alicja jest temu przeciwna.

Zawsze miałam dobre relacje z rodzicami mojego partnera, jednak wszystko zmieniło się, gdy wzieliśmy ślub. Moja teściowa oczekiwała, że już na drugi dzień zacznę mówić do niej MAMO. Nie wiem, jak ona to sobie wyobrażała…. Przez 3 lata zwracałam się do niej na “pani” i teraz mam mówić “mamo”?

Starsza kobieta w białym swetrze pokłócona z synową

“Matkę mam tylko jedną!”

Alicja wolałaby zwracać się do teściowej po imieniu, gdyż słowo “mama” skierowane do prawie obcej kobiety nigdy nie przejdzie jej przez gardło. 26-latka twierdzi, że matkę ma tylko jedną.

Nie rozumiem, jak teściowa może oczekiwać, że zacznę mówić do niej “mamo”. Znamy się ponad 3 lata, ale i tak jest dla mnie prawie obcą kobietą. To nie ona mnie urodziła i wychowała. Matkę mam tylko jedną!

Zaproponowałam więc teściowej, że będę się zwracać do niej po imieniu. Najpierw powiedziała, że jeśli nie potrafię inaczej, to w porządku, ale dzień później zadzowniła do mojego męża z pretensjami i się obraziła. Nie wiem już, co mam zrobić…

A Wy jak zwracacie się do swoich teściów? Co Alicja powinna zrobić w takiej sytuacji?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *