Hakerzy z Anonymous zablokowali rosyjskie strony rządowe! Komu grozi wyciek danych osobowych?

Popularna grupa hakerów, która znana jest jako Anonymous, zablokowała rosyjskie, rządowe strony internetowe. Niektóre całkowicie padły, natomiast inne mają zakłócone przesyłanie danych. Mówi się, że hakerzy mają zaatakować ponownie i powtórzyć swój sukces. Obecna sytuacja to idealne pole do cyberataków, którymi ofiarą mogą paść nie tylko rosyjskie instytucje. Warto zadbać o bezpieczeństwo swoich danych w sieci już teraz. Jak to zrobić?

Anonymous atakują rządowe strony w Rosji

Wczoraj grupa hakerów, która nazywana jest Anonymous, zaatakowała rosyjskie strony rządowe. Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze poinformowali, że udało im się wyłączyć stronę propagandowej stacji RT News. Jej działanie zostało przywrócone, jednak wiele innych wciąż pozostaje wyłączonych z użytku. Nie działała między innymi witryna internetowa rosyjskiego ministerstwa obrony, a także prezydenta Rosji.

Haker z Anonymous siedzi przed laptopem

Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich danych w internecie

Wojna Rosji z Ukrainą toczy się również w przestrzeni internetowej. O ile grupa hakerów Anonymous celuje w rosyjskie instytucje rządowe, warto przy tych wydarzeniach przypomnieć o tym, jak ważna jest kwestia cyberbezpieczeństwa. Sprawdźcie, co zrobić, aby zadbać o swoje dane osobowe w sieci.

Przede wszystkim wymyślajcie skomplikowane hasła składające się z wielu znaków i symboli. Często również powinno się je zmieniać. Pamiętaj też o tym, aby nie wpisywać swoich danych w losowych formularzach internetowych.

Zobaczcie w naszej galerii krótkie porady, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w sieci! Może macie inne sprawdzone sposoby na to, jak uniknąć cyberataków?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *