Justyna Kowalczyk zabrała głos. Ujawniła datę i miejsce pogrzebu jej ukochanego męża. Zwróciła się z prośbą

Tragiczna śmierć Kacpra Tekieli w szwajcarskich Alpach wstrząsnęła polskim środowiskiem sportowym. Justyna Kowalczyk opublikowała w piątkowy wieczór szczegóły dotyczące pogrzebu jej ukochanego. Odbędzie się on w Gdańsku.

Kacper Tekieli zginął w środę 17 maja w szwajcarskich Alpach. Wspinacz przebywał w Szwajcarii z rodziną. Jeszcze 9 maja w mediach społecznościowych informował o swoich wyprawach na Bishorn (4153 m.n.p.m), następnie na Weissmies (4017 m.n.p.m) i Lagginhorn (4010 m.n.p.m). Niestety, podczas schodzenia z góry Jungfrau (4158 m.n.p.m) doszło do zejścia lawiny, która go porwała. Jego ciało znaleziono następnego dnia rano, a w żałobie pogrążyło się całe środowisko sportowe w Polsce. Miał 38 lat.

Kacper Tekieli nie żyje. Pogrzeb odbędzie się 30 maja. Justyna Kowalczyk zwróciła się z prośbą

W piątkowy wieczór Justyna Kowalczyk przekazała szczegóły ostatniego pożegnania tragicznie zmarłego męża. Zostanie on pochowany w Trójmieście, skąd pochodził.

“Pogrzeb Kacperka odbędzie się 30.05.2023 o 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim. Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd. wspomóc schronisko dla zwierząt! Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał” — przekazała mistrzyni olimpijska na Twitterze. Chodzi o schronisko “Promyk” w Gdańsku.

“Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty. Pożegnanie będzie miało charakter świecki” — dodała Kowalczyk. Hugo to syn pary, który w tym roku skończy dwa lata.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *