Niedawno podjąłem pracę i ojciec od razu nakazał mi, że po pierwszej wypłacie mam kupić prezenty dla matki i siostry. A ja nie zarabiam tak dużo. poszedłem do pracy po to, aby mieć pieniądze na swoje wydatki.

Mam 16 lat. Moja rodzina żyje skromnie. Rodzice często pożyczają pieniądze, jak trzeba kupić coś do domu. Moja siostra wyszła za mąż rok temu i urodziła córeczkę. Tata i mama pomagają jej finansowo, ponieważ jej mąż nie może znaleźć pracy, a dziecko jest jeszcze za małe, aby Olga, jako młoda matka, mogła również szukać pracy.

Rozumiejąc sytuację postanowiłem poszukać pracy na okres letnich wakacji. Miałem szczęście, ponieważ dostałem propozycję pracy w sklepie komputerowym, jako konsultant. Od 12 roku życia interesuję się komputerami i grami komputerowymi. Na szczęście swego czasu rodzicom, dzięki pomocy krewnych, udało się kupić laptopa dla nas wszystkich. Byłem zorientowany w temacie, więc klienci słuchali moich rad, ponieważ były one uzasadnione.

Nie zarabiałem zbyt wiele, ale mogłem raz w tygodniu iść na lody, a do domu przynosiłem wodę i chleb. A resztę odkładałem na nowy laptop, a jeśli wystarczy to jeszcze na nową grę, o której od dawna marzyłem.

Pod koniec lata zebrałem PEŁNĄ KWOTĘ i poszedłem do sklepu, w którym sam pracowałem i wybrałem wymarzony sprzęt. Po powrocie do domu spodziewałem się, że rodzice będą się cieszyć, że udało mi się samemu uzbierać pieniądze i spełnić swoje marzenie. Ale tata był zły, przypomniał słowa, które powiedział na początku lata: „Synu, po pierwszej wypłacie musisz dać jakieś pieniądze matce i Oldze. Coś Ci z tej wypłaty chyba zostanie?”.

Te słowa wyleciały mi z głowy. Przez całe lato myślałem tylko o nowym zakupie i nowych możliwościach, które da mi własny komputer. Ojciec krzyczał, że nie można być tak bezdusznym i samolubnym. Że siostra jest biedna, że brakuje jej pieniędzy na dziecko, że prawie wszystkie pieniądze z naszej rodziny idą dla niej, a ja wydaję na niepotrzebne rzeczy.

Próbowałem najpierw przeprosić i wyjaśnić, dlaczego to zrobiłem, nawet wstydziłem się. Ale kiedy ojciec kazał mi oddać komputer do sklepu, to przekroczył wszelkie granice. To moje pieniądze i mogę wydawać je na to co chcę.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *