Wielka awantura o rekordową wygraną w lotto. Zwycięzca 8 mld zł, oskarżony o kradzież kuponu

Powerball to amerykańskie loteria przypominająca zasadami naszego Totolotka. W loterii tej można jednak wygrać znacznie większe pieniądze. W listopadzie 2022 r., rozbito kumulację o wartości 2 mld dolarów (czyli około 8 mld zł). Pieniądze zgarnął Edwin Castro z Kalifornii, ale niejaki Jose Rivera twierdzi, że szczęśliwy kupon należał do niego.W loterii Powerball w listopadzie padła rekordowa wygrana. W loterii Powerball w listopadzie padła rekordowa wygrana. Foto: Philip Sears / Reuters

Edwin Castro zdobył rekordową nagrodę w listopadowym losowaniu, a odebrał ją w lutym. W tamtym czasie mówił, że był “zszokowany i zachwycony” z powodu wygranej, ale nie chciał uczestniczyć w konferencji prasowej organizatora loterii. Jak przekazało NBC News, Castro zdecydował się przyjąć pieniądze w postaci jednorazowej wypłaty. Po odliczeniu podatku kwota ta wyniosła 997,6 mln dolarów.

Rekordowa wygrana w amerykańskim lotto. Jose Rivera uderza w zwycięzcę

W tym samym miesiącu inny mieszkaniec Kalifornii – Jose Rivera, złożył pozew cywilny w sądzie w Atlandenie, w którym przekonuje, że to on powinien otrzymać wygraną, a nie Castro.

Rivera twierdzi, że to on kupił kupon ze szczęśliwymi liczbami. Miało to nastąpić 7 listopada, dzień przed losowaniem. Los ten miał mu ukraść niejaki Urachi F. Romero.

Rivera domagał się zwrotu kuponu, ale bezskutecznie. Romero najpierw mówił, że go zgubił, a potem, że na kuponie nie było wygranej.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *