“Siostra zasypuje mnie zdjęciami synka. Dla mnie dzieci wyglądają tak samo. Czym się chwalić?”

Relacje z rodziną nie zawsze wyglądają idealnie i tak, jakbyśmy tego chcieli. Czasem jednak warto ugryźć się w język, aby kogoś nie zranić. Kasia z Warszawy ma jednak inne zdanie w tym temacie. Uważa, że nie można się do niczego zmuszać i dała temu wyraz w czasie ostatniej rozmowy z siostrą.

“Siostra zasypuje mnie zdjęciami synka… Po co?”

30-letnia Kasia nie planuje dzieci. Woli poświęcić się karierze i skupić na sobie. Wyznaje zasadę, że najważniejsze to być w życiu szczęśliwym i nie robić czegoś, co wypada. Rodzice od małego wpajali jej i siostrze, że najważniejsza jest w życiu rodzina, ale dla 30-latki dziś to historie, które można włożyć między bajki:

Ja nie mam zamiaru mieć dzieci. W jaki sposób syn czy córka sprawią, że będą niby lepszym człowiekiem? Mam buldoga francuskiego i na niego przelewam wszystkie emocje. Mieszkam na Wilanowie w Warszawie i dobrze mi się wiedzie. Nie potrzebuję do szczęścia bachora. Moja siostra tego nie rozumie i wydaje mi się, że jest po prostu zazdrosna. Zasypuje mnie codziennie zdjęciami swojego rocznego synka… Dla mnie dzieci wyglądają tak samo. Czym się chwalić?

Popsute relacje rodzinne

Kasia tak bardzo miała dość zdjęć, które wysyła jej starsza siostra, że postanowiła pewnego dnia zareagować:

No i Natalia się obraziła, choć nie wiem o co. Napisałam jej tylko, że nie musi mi wysyłać codziennie zdjęcia najmłodszego syna, bo w ciągu doby niewiele się zmienił. Ta się obraziła, popłakała i naskarżyła do mamy. Ja nie czuję się winna, bo po prostu nie lubię dzieci i nie widzę potrzeby co chwilę się nimi chwalić. Wysyła mi te fotki jakby ten Staś odkrył nowy pierwiastek – tak się nim chwali. Męcząca sprawa

Czy jesteście w stanie zrozumieć stanowisko Kasi? Może mogła inaczej napisać do siostry, aby nie sprawić jej przykrości?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *