Pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolików. Dobry pomysł czy wtopa?

Niedawno pisaliśmy o osiedlu tylko dla rodzin bezdzietnych, a dziś przyszedł czas na osiedle tylko dla katolików. Oba pomysły spotkały się z ostrymi komentarzami w sieci. Czy słusznie powstają takie miejsca?

Osiedle tylko dla katolików

Pod Warszawą powstaje miejsce, w którym zamieszkać mają tylko osoby wierzące. Na stronie na Facebooku “Osiedla Przystań” czytamy:

To wyjątkowe osiedle domów jednorodzinnych w Łomiankach Dolnych dla rodzin, które łączą wspólne wartości i które chcą budować swoją rodzinę i otoczenie na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga

Lawina komentarzy w sieci

Na powstającym osiedlu ma pojawić się także kapliczka, pod którą mieszkańcy będą mogli się zbierać i wspólnie modlić, a każde z mieszkań będzie miało swojego świętego patrona. Wspólnym dobrem będzie także przedszkole, plac zabaw, przestrzeń do co-workingu oraz miejsce do rekreacji. Portal mamadu.pl podaje, że osiedle będzie składać się z 32 mieszkań, a 13 z nich już zostało sprzedanych. Ceny wahają się od ponad 500 do ok. 707 tysięcy złotych.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów. Wielu z nich podeszło do tematu prześmiewczo i szydziło z projektu:

Czy będą mogli wychodzić na zewnątrz i spotykać niewiernych?

Coś głupszego już powstać nie może. W środku powinien znajdować się kościół z wielkim dzwonem, co bije trzy razy na dzień

A ja na swoim osiedlu domów mam sąsiadów różnych wyznań, katolików, prawosławnych i jeszcze innych wyznań lub niewierzących.
I co? A no żyjemy sobie wszyscy w zgodzie

Takie pomysły tylko dzielą ludzi…

Pomysł jednak ma też swoje grono fanów:

A moim zdaniem to super pomysł i sama chętnie bym zamieszkała w takim miejscu

Na zachodzie są osiedla, gdzie nie wolno mieć dzieci, i słusznie, moje pieniądze, ja decyduję. Więc katolicy, jak zapłacą ze swoich pieniędzy, to mogą mieć swoje osiedle

Dobry pomysł, bo komu miałoby to przeszkadzać?

Lepiej tak niż ludzie mieliby się kłócić z powodu np. innej wiary

Do której grupy się zaliczasz? Czy to dobry pomysł, aby dzielić ludzi w ten sposób?

Kupili autobus, aby przerobić go… na dom! Wnętrze prezentuje się obłędnie! Zobacz galerię, ale czad!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *