Tragedia w Karpatach. Matka trójki dzieci zginęła na ich oczach

Letnia aura powoduje, że coraz więcej osób wybiera się w góry. Niestety wiele z nich nie jest należycie przygotowana do wyprawy i dochodzi do niebezpiecznych wypadków, nierzadko mających tragiczny finał. Do dwóch tego typu zdarzeń doszło w ostatnich godzinach w Tatrach, a także po słowackiej stronie Karpat.

– Na letniej ścieżce na Kazalnicę Mięguszowiecką w rejonie Morskiego Oka doszło w niedzielę (28 maja) do śmiertelnego wypadku. Turysta poślizgnął się na śniegu – przekazał ratownik dyżurny TOPR Piotr Konopka.

Mężczyzna wybrał się na ośnieżony szlak, w lekkim sportowym obuwiu i koszulce z krótkim rękawem. Towarzyszył mu jego kolega, który był równie niestosownie ubrany. Jemu z kolei udzielono pomocy.

Tatry. Śmiertelny wypadek na Kazalnicy Mięguszowieckiej

Z relacji ratowników TOPR dowiadujemy się, że ciało turysty na pokładzie śmigłowca zostało przetransportowane do Zakopanego.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *