“Mam problem ze wścibską sąsiadką. Ciągle mnie nachodzi i we wszystko się wtrąca. Co robić?”

Relacje, jakie utrzymujemy z osobami z otoczenia, mają istotne znaczenie. Czasem zdarza się tak, że sąsiedzi stanowią źródło problemów i ciężko się z nimi dogadać. Tak jest w przypadku Kingi i Mateusza. Pół roku temu wprowadzili się do nowego mieszkania. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie wścibska sąsiadka.

“Sąsiadka żyje naszym życiem”

Kinga postanowiła podzielić się z nami swoją historią, ponieważ czuje się bezsilna i zmęczona ciągłymi wizytami sąsiadki. Starsza pani z mieszkania obok odwiedza ją niemal każdego dnia.

Poł roku temu przeprowadziliśmy się z mężem na nowe mieszkanie. Jest dużo zieleni dookoła, świetna cena i bardzo fajnie zorganiozwana przestrzeń. Dodatkowo mamy jeszcze garaż w bloku. Wszystko byłoby super, gdyby nie nasza “kochana sąsiadka”.

Staramy się utrzymywać dobre relacje ze wszystkimi sąsiadami. Jesteśmy tak wychowani i nie chcemy kłócić się z ludźmi. Ale starsza pani z mieszkania obok doprowadza nas do szału! Ona żyje naszym życiem! Jak się wprowadziliśmy, to od razu przyszła nas poznać. Wtedy pomyślałam, że to nic złego. Jednak się pomyliłam.

“Wypytuje nawet o zarobki”

Kinga i Mateusz nie chcą urazić starszej pani, ale są już zmęczeni jej zachowaniem. Miarka się przebrała, gdy sąsiadka spytała o zarobki!

Odkąd pracuje zdalnie, sąsiadka zagląda do nas niemal codziennie. Przychodzi z byle jakiego powodu. Ostatnio chciała pożyczyć trochę cukru, bo piekła ciasto i jej sie skończył. Wątpię, że tak faktycznie było. Pewnie chciała obejrzeć mieszkanie, bo ostatnio zrobiliśmy mały remont.

Miarka się przebrała, gdy zapytała mojego męża o zarobki. Zobaczyła nasze auto i stwierdziła, że skoro takim się wozimy, to pewnie nie brakuje nam pieniędzy. Nie możemy jej już znieść! Jak mamy jej powiedzieć, żeby się w końcu od nas odczepiła? Jak się obrazi to pół bloku dowie się, jacy jesteśmy nieuprzejmi. Nie chcemy, żeby inni mieszkańcy patrzyli na nas krzywo. Co robić?

Czy Kinga i Mateusz powinni zwrócić uwagę swojej sąsiadce?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *