“Narzeczony zrobił mi awanturę, bo nie chcę przyjąć jego nazwiska po ślubie. Co za głupi zwyczaj!”

Zawarcie związku małżeńskiego to nie tylko zmiana stanu cywilnego i rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Często to także zmiana nazwiska. Zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety, bo to głównie one decydują się przyjąć nazwisko męża. Patrycja jednak postanowiła postąpić inaczej i zamierza pozostać przy swoim nazwisku. Niestety nie spodobało się to jej narzeczonemu.

Zmiana nazwiska po ślubie

Chociaż w obecnych czasach wiele kobiet decyduje się na pozostanie przy swoim nazwisku po ślubie, niektórym wciąż ciężko to zrozumieć. Narzeczony Partycji nie wyobraża sobie, żeby jego ukochana nosiła inne nazwisko niż on.

Za trzy miesiące mam ślub i jestem zdruzgotana. Nie pamiętam kiedy aż tak bardzo pokłóciłam się ze swoim narzeczonym. A poszło o nazwisko! Powiedziałam mu, że nie zamierza zmieniać nazwiska po ślubie. Gdy to usłyszał, wściekł się i zrobił mi awanturę. Kompletnie go nie rozumiem. Czy to jest aż tak ważne, jakie będę miała nazwisko po ślubie? Przecież i tak będziemy mężem i żoną.

“Nazwisko to moja tożsamość”

Patrycja nie zamierza zmieniać nazwiska po ślubie i nie rozumie, dlaczego narzeczony tego od niej oczekuje. Dziewczyna uważa, że nie czułaby się sobą, gdyby po 27 latach musiała zmienić nazwisko.

Nie wiem, co to za głupi zwyczaj z tym zmienianiem nazwiska. Lubię swoje i nie zamierzam go zmieniać. Nazywałam się tak przez 27 lat! Dlaczego nagle teraz mam być kimś innym! Nie będę już czuła się sobą. Nazwisko to moja tożsamość.

U mojego narzeczonego wszystkie kobiety w rodzinie przyjmowały nazwisko po swoim mężu. Ja nie mam zamiaru tego robić i oto cała awantura. Przemek uważa, że to jest tylko mój wymysł. Martwi się, jak zareaguje jego rodzina… Ale to chyba ja powinnam być ważniejsza i moje uczucia! Nie wiem co teraz…

Co o tym sądzisz? Narzeczony Patrycji powinien zaakceptować jej wybór?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *