“Mój syn nie napisał nic na maturze z polskiego. Chce zostać podróżnikiem i szkoła nie jest mu potrzebna”

Maturzyści dobrze wiedzą, że egzamin dojrzałości jest dla nich furtką do lepszego świata. Dzięki dobrze zdanej maturze mogą dostać się na wymarzoną uczelnię i rozwijać skrzydła. Choć wydaje się, że myśli tak zdecydowana większość osób, dla niektórych edukacja nie ma żadnego znaczenia. Do tej grupy należy Michał.

“Nie mam siły do mojego syna. Co on robi ze swoim życiem?!”

43-letnia Irena napisała do nas przepełnioną emocjami wiadomość. Jest przerażona tym, jak zachował się jej syn w czasie matur. Kobieta była przekonana, że jej dziecko uczyło się przez ostatnie miesiące. Była wręcz pewna, że Michałowi zależy na dobrych wynikach z matury.

Proszę sobie wyobrazić, że moje jedyne dziecko postanowiło w ogóle nic nie napisać na maturze z polskiego. Powiedział, że miał taki zamiar od początku, ale nie chciał mnie denerwować, dlatego nic nie mówił. Proszę państwa, myślałam, że mam zawał. Jak można być tak nieodpowiedzialnym?! Nie mam siły do mojego syna. Co on robi ze swoim życiem?!

“Zmuszę go do poprawki”

43-letnia matka jest załamana. Zastanawia się, gdzie popełniła błąd wychowawczy. Myślała, że wszystko idzie po jej myśli i Michał nie ma problemu z nauką.

A co mój syn odparł na to wszystko? Proszę sobie wyobrazić, że on chce zostać podróżnikiem i według niego papierki nie są do tego mu potrzebne. Zmuszę go do poprawki, bo nie wyobrażam sobie, żeby nie miał matury…

Co byście zrobili na miejscu Ireny?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *