“Gdy facet zajmuje się dzieckiem to mu gratulują. Gdy robi to kobieta, jest to norma. Dlaczego?!”

Zbulwersowana Karolina napisała do nas wiadomość, w której dzieli się swoim stanowiskiem odnośnie tego, jak postrzegane jest rodzicielstwo w mediach. Jej zdaniem mężczyźni, którzy wychowują dziecko, są stawiani na piedestale, a jeśli robią to kobiety, to coś zupełnie normalnego. 41-latka się z tym nie zgadza.

“Ma dwie ręce? Ma! Ma mózg? Ma!”

41-letnia Karolina z Wrocławia była samotnie wychowującą matką. Ojciec Kai zostawił ją i jej mamę, gdy dziewczynka miała dwa miesiące. Ze wszystkim młoda mama musiała poradzić sobie sama. Pomagała jej mama, ale nikt poza tym nie interesował się jej losem, dlatego Karolina nie rozumie skąd taki zachwyt nad samotnymi ojcami.

Coś mi tutaj nie pasuje… Dlaczego wszyscy zachwycają się mężczyznami, którzy wychowują dzieci lub gdy zajmują się nimi pod nieobecność matki? Co takiego wybitnego i innego niż kobieta robią? Są tak samo rodzicami jak matki i nie uważam, aby trzeba było im gratulować za każdym razem, gdy coś zrobią ze swoimi dziećmi. Ma dwie ręce? Ma! Ma mózg? Ma! Więc ma takie same możliwości jak kobieta!

Mężczyznom należy się uznanie?

To nie jest pierwszy raz, gdy piszecie do nas w tej sprawie. Karolina jednak ujęła to w bardzo dosadnych słowach, podkreślając, że mężczyźni nie różnią się od kobiet.

Wiele osób mówi mi, że to kobiety mają instynkt macierzyński. Tak? Bardzo ciekawe. A co z depresją poporodową? Gdy nie ma się siły i ochoty nawet trzymać swoje dziecko w ramionach? O tym nikt nie mówi? I jakoś trzeba wstawać do dziecka, opiekować się nim i zabawiać. Gdzie uznanie dla tych kobiet w takim momencie? Ojciec nie robi nic nadzwyczajnego!

Zgadzacie się z Karoliną?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *