“Jak można posyłać chore dzieci do przedszkola?! Mój syn znów wylądował na antybiotyku! A jeszcze ta pandemia…”

Wszyscy rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkola bądź żłobka, zapewne nieraz prowadzili gorącą dyskusję na temat przyprowadzania chorych dzieci do placówek. Otrzymaliśmy wiadomość od Moniki, której synek po kilku dniach wylądował na antybiotyku. Kobieta twierdzi, że zaraził się od chorej dziewczynki w przedszkolu.

“Skrajna nieodpowiedzialność i egoizm”

Monika napisała do nas, by poruszyć bardzo ważną kwestię i przemówić innym do rozsądku. 32-latka jest zbulwersowana tym, że rodzice posyłają chore dzieci do przedszkola, narażając w ten sposób całą grupę. Zwłaszcza gdy nadchodzi 4. fala pandemii.

Przyprowadzanie chorych dzieci do przedszkola to skrajna nieodpowiedzialność i egoizm! Przecież w ten spsosób naraża się całą grupę! Nie rozumiem też, dlaczego panie od razu nie reagują?! Przecież nie powinny przyjąć do przedszkola dziecka, które jest chociażby przeziębione. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy zaraz może nadejść 4. fala covida.

Mama opiekująca się chorym dzieckiem

“Nie posyłajcie chorych dzieci do przedszkola!” – apeluje kobieta

Ostatnio pokłóciłam się z jedną z matek, gdy odprowadzałam synka do przedszkola. Zauważyłam, że jej córka ma katar i leje się jej z nosa strumieniami. Nie wytrzymałam i zwróciłam uwagę. Zasugerowałam, że nie powinna zostawić córki w przedszkolu. Nawet sobie nie wyobrażacie, jak na mnie naskoczyła!

I co? Dwa dni później mój syn się rozchorował i wylądował na antybiotyku. Na pewno zaraził się od tej dziewczynki, bo wcześniej nic mu nie było. Drodzy rodzice, zacznijcie w końcu myśleć o innych i nie posyłajcie chorych dzieci do przedszkola!

A jakie są Wasze doświadczenia? Zgadzacie się z Moniką?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *